Pogoda w tartach jest tragiczna.Fot. Pixabay.com/ Tobias Hämmer

Niebezpieczeństwo na południu Polski. Pilny apel do Polaków

Pogoda na południu powinna odstraszyć nawet najodważniejszych turystów. Sytuacja jest naprawdę niebezpieczna. Nie warto igrać z ogniem. Służby głośno apelują do wszystkich turystów.

Pogoda w Tatrach jest dramatyczna. Ulewne deszcze, liczne podtopienia i duże ryzyko wypadków na szlakach - tak w skrócie wygląda sytuacja na południu Polski. Służby głośno apelują do turystów, aby pozostali w domach i nie planowali wyjścia w góry. W innym przypadku skutki mogą być tragiczne.

Przywracają kwarantannę dla Polaków, kluczowa zmiana w jednej chwili. Najnowsze wieści są bardzo smutnePrzywracają kwarantannę dla Polaków, kluczowa zmiana w jednej chwili. Najnowsze wieści są bardzo smutneCzytaj dalej

Tragiczna pogoda w górach

Pogoda, która przez ostatnie dni rujnuje plany turystów z całej Polski, nie ominęła również południa. Do tej pory głośno było o nawałnicach na Mazowszu, licznych podtopieniach w okolicy Bielsko-Białej, ale dzisiejsza sytuacja w Tatrach przechodzi wszelkie wyobrażenie. Sprawa jest naprawdę poważna, a głos zabrały lokalne służby, które głośno ostrzegają przed licznymi niebezpieczeństwami.

- Podtopiona jest większość szlaków, przy których występują cieki wodne. Stany górskich potoków są dość mocno podwyższone. Odradzamy wejść w góry, ponieważ jest bardzo ślisko, w niższych partiach zalega błoto i miejscami występują podtopienia - podaje redakcja Onetu, przytaczając ostrzeżenie Centrum Informacji Turystycznej Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Pogoda zagraża turystom

Jak podaje Onet, ulewne deszcze zalały m.in. szlaki dookoła słynnego Morskiego Oka. Mówi się o ogromnych strugach, które powstrzymają przed wspinaczką nawet najbardziej doświadczonych taterników. Podobnie sytuacja wygląda w okolicach Czarnostawiańskiej Siklawy. Pogoda zaprzepaści także wyjścia w Dolinie Białego, a miejscami również na znanej Ścieżce nad Reglami.

Dzisiaj grzeje: 1. Polska ma własną Wieżę Eiffla. Przyciąga tłumy, prawie jak paryska
2. Ułatwienie, na które kierowcy czekali już od lat, wreszcie jest. Wielu Polaków odetchnie z ulgą

Pogoda daje się we znaki w rejonie Iwaniackiej Przełęczy, a zwłaszcza na ścieżkach prowadzących w kierunku Hali Ornak. Co ważne, na niższych szlakach leśnych pojawiają się fale błota. Ponadto, także wyższe partie gór zmagają się z niemałymi problemami. Powyżej 1800 m n.p.m występują zamrożone warstwy śniegu. Zapowiadane są także nagłe burze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marcin Gortat pojawił się w TVP i powiedział o powiększeniu rodziny. Mówi o wymaganiach względem partnerki
  2. Atak nożownika, nie żyją trzy osoby, dwie w stanie krytycznym. Tragiczne doniesienia z Wielkiej Brytanii
  3. Najgorszy możliwy scenariusz się potwierdził. Służby ogłosiły, chodzi o Polkę
  4. Prezydent oraz jego żona zakażeni koronawirusem. Media obiegły najnowsze, przykre wiadomości z Hondurasu
  5. Częściowo przedłużają zakaz w Polsce. Wielu Polaków na pewno nawet nie wiedziało
  6. 9-tygodniowy berneńczyk wstał o 7 rano gotowy na zabawę. Mina drugiego 10-letniego psa zdradza wszystko

Źródło: Onet

Następny artykuł