pogoda ostrzeżenia w PolsceScreen/Ventusky.com

Ostrzeżenia dla większości Polski. 9 województw, mieszkańcy muszą uważać

Pogoda w Polsce niestety jest wyjątkowo zmienna. Walczymy wciąż z suszą, a wysokie temperatury przeplatają się z przymrozkami. Ostrzeżeniami objętych zostało również aż 9 województw, których mieszkańcy muszą być szczególnie ostrożni.

Pogoda bywa nieprzewidywalna, ale ostatnie tygodnie w Polsce to istny festiwal zmian. Początkowo ostrzeżenia o suszy załamywały rolników, a IMGW wprowadziło nawet specjalne ostrzeżenia na tę okoliczność. Okazuje się jednak, że brak deszczu to nie jedyne, z czym uporać się muszą Polacy. W nocy wprowadzone zostały kolejne ostrzeżenia, obejmujące aż 9 województw. Związane są z przymrozkami, a dotyczą centralnej, wschodniej oraz północnej części kraju.

Porażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowekPorażające odkrycie w kominie w Auschwitz. Przypadkiem znaleźli tajemniczy schowekCzytaj dalej

Pogoda szaleje. Ostrzeżenia dla 9 województw w Polsce

Ostrzeżenia wystosowane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczą województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, północnej części łódzkiego i wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz lubelskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od 2:00 w czwartek, a zgodnie z zapowiedzią potrwać ma do 7 rano 22 maja.

- Lokalnie prognozuje się spadek temperatury do 0 stopnia Celsjusza, a przy gruncie do -3 st. C. Najniższa temperatura wystąpi nad ranem - podaje IMGW.

Ostrzeżenia wystosowane przez służby są pierwszego stopnia, oznacza to, że warunki atmosferyczne, które pojawią się na wymienionych terenach, mogą być sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny zakaz zniesiony jeszcze przed wakacjami? Minister Szumowski zabrał głos
2. Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotę

Zgodnie z wyjaśnieniami służb, zjawiska, do których może dojść, mogą wyrządzić znaczne straty materialne, a nawet stanowić zagrożenie dla życia oraz zdrowia mieszkańców. Warto o tym wiedzieć i odpowiednio się przed nimi zabezpieczyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany w 500 plus? Padła konkretna propozycja, znamy szczegóły
  2. Znalazł na ulicy biedną chihuahuę. Weterynarz odkrył wstrząsającą prawdę, która zmieniła bieg wydarzeń
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Jarosław Bieniuk zdecydowanie reaguje na dokument TVP. Reżyser oskarżył go o ukrywanie pedofili

Źródło: WP

Następny artykuł