pogoda KanadaFot. Twitter/Meanwhile in canada

Gigantyczne opady śniegu za granicą, mieszkańcy nie mogą otworzyć drzwi. Wszystko zasypało

Pogoda bywa zaskakująca i nieprzewidywalna, jednak to, do czego doszło teraz za granicą, zaskoczyło wszystkich. Mieszkańcy nie mogą wyjść z domów, bo pokrywa białego puchu jest tak wielka.

Pogoda w ostatnich latach jest wyjątkowo kapryśna i to na całym globie. Anomalie zdarzają się coraz częściej, a zmiany klimatyczne widoczne są gołym okiem. Tylko w tym roku w Polsce ciepła zima z dodatnimi temperaturami robi niezwykłe wrażenie, choć jednak nie każdemu odpowiada. Jest jednak kraj, który nie ma takiego problemu.

MSZ i GIS ostrzega i apeluje do Polaków. Chodzi o niebezpieczny wirus z ChinMSZ i GIS ostrzega i apeluje do Polaków. Chodzi o niebezpieczny wirus z ChinCzytaj dalej

W Kanadzie właśnie doszło do rekordowych opadów śniegu, w które aż trudno uwierzyć. Zdjęcia oraz nagrania z tych regionów wyglądają zadziwiająco. Niektórzy ludzie nie mogą wyjść z własnych domów, bo pokrywa śnieżna jest tak gruba. Nowa Fundlandia dosłownie zmieniła się w śnieżnobiałe królestwo, które wygląda magicznie.

Pogoda w Kanadzie zaskoczyła wszystkich

Pierwsze informacje o rekordowej ilości śniegu w Nowej Fundlandii w Kanadzie podało CNN. Międzynarodowy Port Lotniczy St. John's miał przekazać, że jedynie w piątek spadły tam aż 76,2 cm białego puchu. To pobiło rekordową ilość z 1999 roku, gdy odnotowano "zaledwie" 68,4 cm.

Z czasem w sieci zaczęło pojawiać się coraz więcej zdjęć oraz nagrań pokazujących światu, jak obecnie wygląda "śnieżna stolica świata". Trzeba przyznać, że widok ten rzeczywiście zapada w pamięć, choć dla mieszkańców nie jest to już tak przyjemne, jak oglądanie zjawiska jedynie na monitorze. Wiele osób ma problemy z wyjściem z domu, bowiem biała pokrywa całkowicie zablokowała im drzwi.

Doszło również do wielu utrudnień w funkcjonowaniu miasta. Części prowincji Nowa Fundlandia oraz Labrador zostały objęte stanem wyjątkowym ze względu na warunki pogodowe. Wstrzymano również funkcjonowanie wielu firm, a po drogach poruszać się mogły wyłącznie samochody służb ratunkowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Kilka dni po ślubie popełniła samobójstwo. Tuż przed śmiercią zdradziła rodzinie przerażający powód
  3. Prosiła lekarzy o wykonanie badań profilaktycznych, ale się nie zgodzili. Teraz zostały jej 3 lata życia
  4. Krzysztof Ibisz nie mógł uwierzyć w ceny na lotnisku. Zaskoczyła go mała kawa
  5. Gigantyczne opady śniegu za granicą, mieszkańcy nie mogą otworzyć drzwi. Wszystko zasypało
  6. Wykryto pierwszego nosiciela na innym kontynencie. Wiadomości o śmiertelnie groźnym wirusie z Chin niepokoją
  7. Służby ostrzegają. W Polsce anomalia, jakiej nie było od lat, zostało tylko kilka godzin

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł