pogoda huragan Ianosfot. twitter.com/ @PapavasileiouWX

Przekazano najgorsze informacje. Liczba ofiar huraganu w Grecji przygnębia, miasta zdewastowane

Pogoda w Grecji w ostatnich dniach przyniosła ogromne straty. Niestety, są również ofiary śmiertelne. Wszystko po przejściu nad Grecją śródziemnomorskiego quasi-cyklonu Ianos. W kraju wystąpiły również liczne powodzie i podtopienia.

Pogoda bardzo negatywnie zaskoczyła mieszkańców Grecji, którzy nie byli przygotowani na tak gwałtowną zmianę. Nad krajem przeszedł subtropikalny huragan, typu "medicane", którem nadano imię Ianos. Władze poinformowały o licznych zniszczeniach.

Trwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z Polski, nastolatek nie miał szans zdążyć przed pociągiemTrwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z Polski, nastolatek nie miał szans zdążyć przed pociągiemCzytaj dalej

Pogoda w Grecji spowodowała straty

Ianos spowodował przerwy w dostawach energii elektrycznej na Wyspach Jońskich i w zachodnim Peloponezie, a także liczne powodzie i podtopienia. Do licznych zniszczeń doszło również w środkowej części kraju, w miastach Farsala i Karditsa. Tam silny wiatr połamał lub wyrwał z korzeniami wiele drzew. Sytuacja najbardziej dramatycznie wyglądała jednak w mieście Karditsa, gdzie według informacji lokalnych władz zalanych zostało ok. 5 tys. domów.

Huragan spowodował również ofiary śmiertelne. Pod gruzami jednego z budynków znaleziono w piątek ciało starszego mężczyzny. W tej samej okolicy w sobotę znaleziono zwłoki 63-latka. Trzecia ofiara, starsza kobieta, została odnaleziona podczas akcji odgruzowywania zniszczonego budynku w pobliskiej Farsali - wynika z informacji Straży Pożarnej.

Reuters poinformował, że w Tesalii, gdzie doszło do licznych podtopień, zniszczone zostały mosty i autostrady, a pola uprawne i pastwiska zamieniły się w bajora. Z kolei w mieście Muzaki, które leży w tym regionie, doszło do wylania rzeki, a powódź zniszczyła szpital.

Na Krecie, gdzie huragan dotarł w sobotę, straż pożarna była wzywana 2450 razy. Ratowano głównie ludzi i zwierzęta z terenów odciętych od świata. Gwałtowne ulewy spowodowały podtopienia domów i sklepów na wyspie. Konieczne było również usuwanie powalonych drzew oraz wypompowywanie wody z piwnic.

Dzisiaj grzeje: 1. Podano możliwy termin ostatecznego pożegnania z maseczkami w przestrzeni publicznej. Wielu się załamie
2. Emeryci mogą być wściekli. Wszyscy Polacy będą dostawali tyle samo?
3. Właśnie wydano ostrzeżenie dla części Polaków. Zacznie się już jutro, złe wieści dla urlopowiczów

Premier Grecji Kyriakos Micotakis zapowiedział, że w najbliższych dniach odwiedzi tereny najbardziej dotknięte skutkami huraganu. Obiecał również pomoc od państwa dla terenów dotkniętych skutkami żywiołu. Huragany typu "Medicane" nawiedzają Grecję co jakiś czas od 1995 r., jednak ich liczba w ostatnich latach zwiększyła się. W 2017 podobny huragan spowodował śmierć 25 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna musiał zostać zabrany przez karetkę. Sposób, w jaki zachował się jego pies doprowadza do łez
  2. Rosjanie przywłaszczają sobie Wenus. Szef Roskomos potwierdza
  3. Strój Oliwii Bieniuk na plaży powala. Wszyscy patrzą na jedną rzecz, fanom zabrakło słów
  4. W sieci pojawiło się zdjęcie Andrzeja Dudy z żoną w lesie. Nie znaliśmy prezydenta od tej strony
  5. Podano najnowsze dane, liczby powalają. 600% wzrostu, Polacy sami się prosili
  6. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich

Źródło: RMF24

Następny artykuł