Pogoda z dużymi wahaniami.Fot. Wikipedia.org/Pit1233/domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Turyści muszą uważać w niedzielę. Będzie zmiana

Pogoda w najbliższy weekend zaserwuje turystom całą “paletę kolorów”. O ile na pierwszych dniach skorzystają miłośnicy zarówno morza, jak i gór, to już tydzień zamknie naprawdę spore załamanie. Synoptycy przewidują naprawdę skrajne wskaźniki.

Pogoda, która urlopowiczów będzie rozpieszczała zarówno w piątek (21 sierpnia), jak i sobotę (22 sierpnia), dokona zwrotu ku niższym wskaźnikom już w niedzielę (23 sierpnia). O ile pierwsze dni weekendu będą wyjątkowo zachęcać do spędzenia urlopu nad morzem, czy w górach (nie licząc wpisanego w ryzyko wędrówek potu), to końcówka weekendu stanie pod znakiem burz.

Wybuch wstrząsnął miastem na Pomorzu. Wiadomość obiegła mediaWybuch wstrząsnął miastem na Pomorzu. Wiadomość obiegła mediaCzytaj dalej

Pogoda na weekend: Ciepło, cieplej i burza

Jak podają synoptycy, cytowani przez Wirtualną Polskę, w pasie wybrzeża wskaźniki będą najniższe w kraju, jednak nadal - nie są to temperatury jesienne. Północne tereny Polski zafundują temperatury rzędu od 23 do 24 stopni. Nieco korzystniej prądy rozłożą się w przypadku głębi Mazur, Warmii i Suwalszczyzny - tam pogoda przyniesie temperatury od 27 do 28 stopni.

Bardzo korzystna pogoda zarówno w piątek, jak i sobotą będzie też na Pomorzu Gdańskim, a także w Łódzkiem, na Górnym Śląsku, czy w Małopolsce. Tam termometry pokażą od 29 do 30 stopni nad kreską (Mazowsze i część Ziemi Łódzkiej - nawet 31 stopni). Co ważne jednak nie będą to rekordy - tych należy się spodziewać na zachodzie.

Pogoda z załamaniem: Sobota jeszcze grzeje, a w niedzielę burzowo

Według synoptyków i redakcji WP, pogoda tuż przed niedzielnym załamaniem może być iście saharyjska szczególnie w zachodniej części kraju. Lubuskie, Pomorze Zachodnie, Opolszczyzna, Wielkopolska i Kujawy, a także lokalnie Dolny Śląsk - to tutaj termometry mogą pokazać absolutnie rekordowe w tym sezonie 33-34 stopnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Pojawiła się nowa mutacja koronawirusa. Wbrew pozorom nie jest to jednak zła wiadomość
2. Nowe ognisko koronawirusa. Wiemy, gdzie zostało wykryte
3. Bolesne zderzenie z rzeczywistością. Przyszli emeryci będą musieli przeżyć za 30% swoich pensji

Niestety, już w niedzielę (23 sierpnia) pogoda zaserwuje Polakom gwałtowne burze praktycznie w każdej części Polski. Jak podaje Wirtualna Polska, w pasie od Podlasia, przez województwo łódzkie i Mazowsze po Lubelszczyznę i Podkarpacie, można spodziewać się największych porywów wiatru rzędu do 110-120 km/h. Co więcej, Ziemia Łódzka i Lubelszczyzna mogą zmagać się z potencjalnym ryzykiem trąb.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pojawiła się nowa nadzieja polskich skoków narciarskich. To siostrzeniec Adama Małysza
  2. "Kuchenne rewolucje" wyglądały inaczej, niż w telewizji. Niezadowoleni właściciele pozwali Magdę Gessler
  3. Ogłaszają alarm w mieście na polskiej granicy. Co się dzieje?
  4. Będą zmiany na polskiej granicy. Premier Morawiecki potwierdził
  5. Żywioł uderzył w Międzyzdroje. Nie miał litości, służby w akcji
  6. Niemowlę raczkowało do ogromnego labradora. Rodzice nie zdążyli zareagować, jest nagranie

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł