Pogoda szczególnie niebezpieczna dla rolników.Fot. pexels.com/pixabay

Ostrzeżenia dla milionów Polaków, szczególnie ważne dla jednej grupy. Trzeba uważać na noc

Pogoda przez najbliższe dni nie będzie rozpieszczać, jednak dla niektórych będzie to bardzo dotkliwa zmiana.

Pogoda w najbliższym czasie bardzo da się we znaki, aczkolwiek przedstawiciele pewnych zawodów muszą szczególnie uważać na nadchodzące zmiany. Radykalny zwrot od dotychczasowych temperatur może sprawić, że nie tylko koronawirus wpłynie na stan rodzimej gospodarki.

Ile będą kosztować Polaków wakacje w górach? Ceny wyszły na jawIle będą kosztować Polaków wakacje w górach? Ceny wyszły na jawCzytaj dalej

Pogoda zmienia kurs

Od 21 do 23 maja przewiduje się przymrozki zwłaszcza w północnych regionach Polski. W województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim oraz mazowieckim nie ma co nastawiać się na ciepły weekend. Pogoda i temperatury poniżej zera nie będą szły w parze ze spontanicznymi wypadami za miasto lub grillowaniem na działce. Te plany powinny zostać przełożone na kolejny tydzień.

Rześko będzie również w górach, aczkolwiek jak na warunki tatrzańskie, tegoroczne temperatury nie wróżą szybkiego powrotu do słonecznych dni. Przewidywane są tam lekkie opady śniegu. Szansą na weekend może być właśnie południe kraju, gdzie pogoda nie ulegnie radykalnym zmianom.

Rolnicy kontra pogoda

Jednak pomijając względy turystyczne, pogoda na najbliższe trzy dni powinna szczególnie zainteresować rolników. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) bije na alarm. Lokalny spadek temperatur odbije się na kondycji plonów, co w duecie z szalejącą pandemią przełoży się na niemały kryzys krajowego rolnictwa. Zabezpieczyć powinni się też sadownicy. Synoptycy szczególnie ostrzegają rolników z 9 województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego oraz łódzkiego i wielkopolskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Gdzie leżą fikcyjne Wilkowyje? Uwielbiane "Ranczo" kręcono w pięknym miejscu
2. Ministerstwo zajęło nowe stanowisko w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Spore zaskoczenie

Najbliższe noce to temperatury rzędu 0°C, a przy gruncie będą sięgać od -1°C do aż -3°C. Jest to druzgocząca wiadomość zwłaszcza dla rolników po wiosennych siewach. Na północy prawie pewne są opady deszczu. Spokojniejsi mogą być sadownicy z południa, chociaż nadchodzący front nie zwiastuje szybkiego unormowania sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Można dostać nawet 10 tysięcy złotych mandatu za drobne przewinienie na mieście. Każdy powinien je poznać
  2. Zaspany buldog odmawia podniesienia się z łóżka. Wstaliście już?
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Reprezentantka Polski wyznała, że jest lesbijką. Zawodniczka żali się na hejt i dyskryminację

Źródło: Pogodynka

Następny artykuł