pogoda meteor nad meksykiemScreen/youtube/TLX TONY MEXICO

"Słońce" w środku nocy. Niezwykłe zjawisko na niebie przestraszyło mieszkańców

Pogoda bywa nieprzewidywalna i często to udowadnia, tym razem jednak na niebie widać było coś absurdalnego. Na moment w nocy zaświeciło "słońce", a przynajmniej tak myśleli mieszkańcy. Niezwykłe zjawisko.

Pogoda w ostatnim czasie bardzo często wariuje i zaskakuje mieszkańców różnych miejsc na Ziemi. Śnieg pada w miejscach, w których nie powinien, a ludzie czekający na białą zimę muszą cieszyć się kilkunastoma stopniami ciepła. Z różnych miejsc dochodzą również informacje o gwałtownych burzach, huraganach czy koszmarnych pożarach, tak jak miało to miejsce w Australii. "Słońca" w środku nocy jednak jeszcze nie było nigdzie. Właśnie w ten sposób mieszkańcy Meksyku opisywali rozbłysk, który nagle pojawił się na niebie.

Szczyt żenady w samolocie. Pasażer wszystko wrzucił do sieci, brak słów [FILM]Szczyt żenady w samolocie. Pasażer wszystko wrzucił do sieci, brak słów [FILM]Czytaj dalej

Nawet pogoda nie robi takich niespodzianek

Do niespodziewanego zdarzenia doszło dokładnie 18 lutego o godzinie 20:18 czasu lokalnego. Niezwykły obiekt zauważyli mieszkańcy stanów San Luis Potosí, Jalisco oraz Guanajuato w Meksyku. Nazwali to "słońcem", które rozbłysnęło w środku nocy, tak naprawdę jednak był to spalający się meteor.

Lokalne komisariaty policji otrzymały tysiące zgłoszeń o dziwnym zjawisku. Doniesienia zaniepokojonych Meksykanów dotarły również do służb meteorologicznych, wszyscy bowiem bali się, że rozbłysk jest zapowiedzią czegoś okropnego. Na szczęście sprawa szybko została wyjaśniona przez Departament Sejsmologii i Wulkanologii przy Instytucie Badań Atmosferycznych i Geologicznych (SIMMSA).

Dzisiaj grzeje: 1. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
2. Słynna polska fabryka zamyka się po ponad 150 latach działalności. Jej wyroby wielu z nas ma w swoich domach

SIMMSA błyskawicznie opublikowała informację dotyczącą niezwykłego zjawiska, w której uspokajała również mieszkańców. Jasno opisano, że nikomu nie grozi niebezpieczeństwo, a podejrzane "słońce" nie jest wydarzeniem potencjalnie groźnym, a jedynie zwykłym meteorytem. Podkreślono również, że rozpadł się on, nim dotarł do ziemi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekły powalające zdjęcia, Marta Kaczyńska już się nie wymiga. Widok odbiera mowę
  2. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce
  3. W panice robili wszystko, by chronić się przed koronawirusem. Film z samolotu odbiera mowę
  4. Z ostatniej chwili: dramat w Australii, na pokładzie 160 pasażerów. Nie było szans, są ofiary i ranni [ZDJĘCIA]
  5. Największy park wodny w Polsce otwarty. Wielu turystów przeżyło ogromne rozczarowanie
  6. Zabrakło naprawdę niewiele. Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce, dziękujemy za walkę

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł