pogoda maderaFot. Facebook/Portal Netmadeira

Śnieg na rajskiej wyspie! Do tej pory nazywano ją miejscem wiecznej wiosny

Pogoda zaskoczyła wszystkich mieszkańców oraz turystów przebywających na rajskiej wyspie. Choć zwykle nazywa się ją miejscem, w którym zawsze trwa wiosna, teraz niespodziewanie spadł tam śnieg.

Pogoda w ostatnich latach zaskakuje ludzi na całym świecie. Czasem są to niespodzianki miłe, np. gdy możemy dłużej delektować się słoneczną pogodą i wysokimi temperaturami. Innym razem jednak dochodzi do sytuacji niezwykle nieprzyjemnych, a czasem nawet groźnych, jak podczas porywistych burz czy ulew.

17-latka ukradła samolot. Odpaliła go, prowadziła i uderzyła w budynki lotniska, wszystko zostało nagrane17-latka ukradła samolot. Odpaliła go, prowadziła i uderzyła w budynki lotniska, wszystko zostało nagraneCzytaj dalej

Niektóre anomalie pogodowe jednak są niezwykłe i potrafią zaskoczyć wszystkich. Tak się stało właśnie na rajskiej wyspie - Maderze. Do tej pory nazywana była miejscem, w którym panuje wieczna wiosna. Tytuł ten zdobyła ze względu na średnie temperatury, które latem wynoszą 22 st. C, a zimą 18 st. C.

Pogoda na Maderze zaskoczyła mieszkańców i turystów

Już w poniedziałek Portugalski Instytut Morza i Atmosfery zapowiadał, że pogoda w najbliższych dniach może się znacznie popsuć. Nikt nie spodziewał się jednak, że na wyspie, na której zawsze panuje bardzo wysoka temperatura, nagle spadnie biały puch.

Temperatura na szczycie Pico do Arieiro spadła poniżej zera, lecz na tym się nie zakończyło. Wkrótce doszło tam również do burz śnieżnych oraz gradobić, a ostatecznie najwyższe partie pokryły się śniegiem.

- Zimowe widoki robią wrażenie na mieszkańcach: jak tylko spadnie, niejedna maderska rodzina - głównie z małymi dziećmi robi specjalną wyprawę w góry, żeby dotknąć i poczuć śnieg na własnej skórze - powiedziała w rozmowie z Onetem Polska mieszkająca na Maderze.

To nie pierwszy śnieg na Maderze

Opady były niezwykle intensywne, a lokalne służby podjęły decyzję o zamknięciu kilku lokalnych dróg z tego powodu. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy nie spodziewali się białego puchu, lecz stanowił on niezwykłą atrakcję.

- W minionych latach na Maderę sprowadziło się też wiele osób z Wenezueli i dzisiaj usłyszałam od znajomej pani, która ma ok. 45 lat, że wczoraj pierwszy raz w życiu dotknęła śniegu - mówi mieszkanka Madery.

Nie jest to również pierwszy śnieg, jaki spadł na wyspę wiecznej wiosny. Najwięcej, bo aż pół metra, pojawiło się tam dziesięć lat temu w 2009 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 19-latek cudem przeżył wybuch wulkanu w Nowej Zelandii. Gdy wybudził się ze śpiączki, odkrył straszną prawdę
  2. Chwile grozy na pokładzie samolotu. Pasażer próbował dokonać szturmu na kokpit, zaatakował załogę
  3. Jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Koniecznie zabierz tam swoją miłość
  4. Tajemnicze znalezisko na brzegu. Stwór wygląda przepięknie, ale może być bardzo niebezpieczny
  5. Niezwykły czyn dwóch Polaków. Odbudowali średniowieczny zamek
  6. Dziesiątki martwych rekinów bez głów. Tragiczne znalezisko na plaży w RPA

Źródło: Onet

Następny artykuł