Pogoda na najbliższą zimę.Fot. Wikipedia.org/Anwar2/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Zima nadciąga. Wyjawili, kiedy pierwszy śnieg

Pogoda w najbliższym sezonie zimowym może z jednej strony - współgrać z wyjazdami na ferie, jednak z drugiej - zawieść oczekiwania części turystów. Jaka aura będzie towarzyszyć najbliższym zmianom na rok 2021?

Pogoda na przełomie jesieni i zimy będzie pozostawiać wiele do życzenia. Ostatnie prognozy synoptyków sugerują, że aura będzie dla części turystów całkiem sprzyjająca, jednak wielu urlopowiczów może poczuć pewien niedosyt.

Nie miał szans, nie żyje. Pojechał tylko na działkę letniskową, tragedia w PolsceNie miał szans, nie żyje. Pojechał tylko na działkę letniskową, tragedia w PolsceCzytaj dalej

Pogoda na zimę 2021

Jak podają dziennikarze Wirtualnej Polski, najbardziej mroźna zima ostatnich lat przypadała na przełom 2012 i 2013 roku. Wtedy też pogoda była ostra, mroźna, a przede wszystkim - pod niektórymi względami rekordowa. Wskaźniki z lutego dla przykładu były najniższymi na przestrzeni ostatnich kilku, a nawet kilkunastu lat.

Pogoda na zimę 2021 z kolei może przynieść wczesne opady śniegu. Według synoptyków z AccuWeather prószyć może już w połowie października. Średnia temperatur utrzyma się na poziomie 10 stopni, a w listopadzie - będzie jeszcze zimniej. Jak zaznacza redakcja WP, faktycznie, mogą wystąpić dni słoneczne, jednak nie oznacza to, że będą jakkolwiek ciepłe.

Jaka pogoda na zimę?

Pogoda w listopadzie 2020 roku zaserwuje wskaźniki rzędu od 1 do 3 stopni Celsjusza. W nocy z kolei termometry pokażą 4 kreski poniżej zera. W grudniu najpewniej aura będzie się jeszcze bardziej intensyfikować, aby najniższe temperatury wystąpiły w lutym. To właśnie ten miesiąc ma być najzimniejszym w sezonie zimowym, choć rekordem będzie wyłącznie -10 stopni.

Dzisiaj grzeje: 1. Co się dzieje przy zamku w Malborku? Wiadomość obiegła Polskę
2. Nikt nie zareagował ani nie pomógł, nagrywali i śmiali się. Niezwykłe okrucieństwo nastolatek
3. Dwie osoby nie żyją, wielu rannych, nagle wybuchł chaos. Wiadomości z zagranicy obiegły media

Koniec końców pogoda podczas tegorocznej zimy ma być relatywnie łagodna, a sam sezon potrwa krótko. Jest to dobra wiadomość dla entuzjastów mniejszych opadów oraz ogólnie stabilnych wskaźników. Z drugiej strony zaś, osoby, które spodziewały się w tym roku zimowego szaleństwa, mogą być zawiedzione. Ta grupa powinna postawić na kierunki wschodnie, chociażby nadal popularną Moskwę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owca zabalowała u weterynarza. Przekomiczne wygibasy zwierzaka sprawiają, że aż samemu chce się tańczyć
  2. Groźny wyciek z chińskiej fabryki. Kilka tysięcy zarażonych
  3. Wydały się szczegóły ślubu Kossakowskiego i Wojciechowskiej. Fani przecierają oczy ze zdumienia
  4. Zrobili sobie zdjęcie na granicy Polski. Nie przewidzieli konsekwencji, będą żałować do końca życia
  5. Nie mieści się w głowie, co wyrabiał Polak we Francji. Nagranie tylko dla osób o mocnych nerwach
  6. Przygarnęła 1-dniowego kotka. Niewiarygodne, jego wygląd przypomina zupełnie inne zwierzątko

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł