pogoda muszą uważaćFot. Wikimedia Krzysztof T. miw GNU Free Documentation License. CC BY-SA 3.0

Prawie cała Polska zagrożona. Turyści muszą uważać

Pogoda może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilne ostrzeżenia niemal dla całej Polski. Turyści powinni zachować szczególną ostrożność. Alerty nie obejmują jedynie 2 województw i zaledwie kilku powiatów. Synoptycy przewidują zjawiska zagrażające życiu i zdrowiu.

Pogoda w Polsce ulegnie poważnym zmianom. Ostatnie tygodnie przyzwyczaiły nas do upałów i bezchmurnego nieba. Synoptycy przewidują jednak pojawienie się niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilne ostrzeżenia dla aż 14 województw. Turyści muszą szczególnie uważać na gwałtowne załamania pogodowe i opady gradu, do których może dojść w wielu miejscach.

Maszyna runęła w sekundę. Ewakuowano mieszkańców. Informacje ze świataMaszyna runęła w sekundę. Ewakuowano mieszkańców. Informacje ze świataCzytaj dalej

Aż w 14 województwach pogoda może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Zgodnie z informacjami przekazanymi w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, alerty nie dotyczą jedynie województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego oraz kilku powiatów Mazowsza i Dolnego Śląska. Według przewidywań synoptyków niemal w całym kraju pojawią się burze oraz inensywne opady deszczu.

Pogoda dla Polski: alert dla aż 14 województw

Prognozowana pogoda skłoniła Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej do wydania pilnych ostrzeżeń. Alertami drugiego stopnia objęte są województwo opolskie; większa część województwa mazowieckiego (w tym Warszawa); województwo. podlaskie; północna część Lubelszczyzny; południowe oraz północne powiaty Wielkopolski, wschodnie powiaty województwa lubuskiego oraz powiaty zgorzelecki, lubański, dzierżoniowski, świdnicki i wałbrzyski na Dolnym Śląsku.

W wyżej wymienionych województwach pogoda może doprowadzić do niepokojących zjawisk. Na tych obszarach opady deszczu osiągną od 30 do 50 mm, miejscami nawet 60 mm. Wiatr w porywach może osiągać prędkość 80 km/h. Synoptycy prognozują, że miejscami może spaść grad. Przypominamy, że ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Dzisiaj grzeje: 1. Przełomowe ustalenia dotyczące koronawirusa. Podano kolejność objawów
2. Ważna wiadomość z Karpacza. Przenoszą, podjęli decyzję
3. Koronawirus uwielbia wesela. Ekspert tłumaczy dlaczego imprezy ślubne są tak obfite w zakażenia

W pozostałych regionach Polski pogoda będzie nieco łagodniejsza. Na terenach objętych alertem pierwszego stopnia podczas burz może spaść od 20 do 40 mm deszczu na metr kwadratowy. W porywach wiatr może wiać z prędkością 80-90 km/h. Lokalnie także może spaść grad. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o szczególnie niepokojącej sytuacji, w jakiej znalazło się Zakopane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalnie: Mateusz Borek wraca do komentowania. Podpisał kontrakt z nową stacją, duże zaskoczenie
  2. Rossmann rozbija bank. Można zaoszczędzić kilkaset złotych
  3. Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna
  4. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
  5. Niewyobrażalnie tragiczny finał wycieczki. Niestety, są ofiary
  6. Katarzyna Dowbor podzieliła się radosną nowiną. Jej rodzina właśnie się powiększyła, uratowała niewinne życie

Źródło: Polsat News

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł