pogoda uderzył sztormScreen/Ventusky.com

Natura nie miała litości, na świecie uderzył silny sztorm. Przepiękna atrakcja rozerwana na strzępy

Pogoda nie ma litości dla ludzi. Silny sztorm uderzył z pełną siłą w Zatokę Akaba i zniszczył niestety największą atrakcję.

Pogoda w ostatnim czasie jest wyjątkowo nieprzewidywalna. Australia zmagała się z gigantycznymi pożarami, a w Europę uderzały bardzo silne wiatry i huragany. Wydawało się, że ten niepokojący czas już minął, bo wszyscy zajęli się szalejącym koronawirusem. Niestety natura znów pokazała swoją siłę i choć na szczęście tym razem obyło się bez ofiar, ucierpiała jedna z najsłynniejszych atrakcji. Zniszczona w znacznym stopniu została sztuczna rafa koralowa oraz słynny wrak samolotu, znajdujące się niedaleko Zatoki Akaba.

Tragedia w Mikołajkach. Niestety, nie było szansTragedia w Mikołajkach. Niestety, nie było szansCzytaj dalej

Pogoda zniszczyła piękną atrakcję. Silny sztorm w Zatoce Akaba

Sztuczna rafa koralowa oraz wrak samolotu C-130 Hercules to najpiękniejsze atrakcje w okolicach Zatoki Akaba. Przyciągają tłumy turystów, którzy uwielbiają podziwiać przepiękne, podwodne życie. Niestety północna część Morza Czerwonego została nawiedzona przez silny sztorm i burze, które rozerwały na strzępy koralowce, które przepięknie porosły wrak.

Przypomnijmy, że transportowiec C-130 Hercules spoczywa na dnie już od kilku lat, a zatopiony jest na głębokości 18-20 metrów. Sztuczna rafa wokół niego powstała po ty, by stymulować wzrost tych organizmów oraz zwiększyć ich podwodne królestwo.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Katastrofa kolejowa za granicą. Sceny jak z horroru
3. 500 plus w Lidlu. Niemiecka sieciówka rusza z własnym programem

Jak twierdzą specjaliści, z pewnością natura szybko zacznie na nowo porastać wrak, jednak jest to proces wyjątkowo długotrwały. Rozszarpany wrak nie wygląda już też tak majestatycznie, jak do tej pory. Sztucznie zatopiona atrakcja teraz naprawdę na pierwszy rzut oka może niektórym przypominać przykrą pamiątkę z przerażającej katastrofy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. „Nazywasz się kobietą, mając krótkie włosy i płaskie buty? Prawdziwa kobieta ma długie włosy, rzęsy i nogi” – twierdzi Dawid
  2. Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, zmarł na oczach ukochanej żony
  3. Jarosław Kaczyński pilnie spotkał się z Mateuszem Morawieckim. Przekazał premierowi poufne informacje
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Puma płacze w ogrodzie zoologicznym? Prawda może okazać się bolesna

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł