pogoda w grecjiFot. pixabay.com/ TeeFarm

Grecja drży ze strachu. Niebezpieczeństwo, Ianos nadciąga

Pogoda w Grecji będzie bardzo gwałtowna i nieprzewidywalna. Wszystko przez Ianosa, który nadciąga do kraju. Potężny cyklon uderzy w najpopularniejsze greckie kurorty, które w sezonie goszczą tłumy turystów. Władze apelują o pozostanie w domach.

Pogoda w Grecji będzie w najbliższy weekend wyjątkowo niespokojna. Wszystko za sprawą niszczycielskiego cyklonu, który w piątek i sobotę przejdzie nad sporą częścią państwa. Władze apelują do mieszkańców, by zostali w domach. Zagrożeni są również turyści w najpopularniejszych kurortach.

Trzęsienie ziemi i Ianos, żywioł uderzył bez litości. Dantejskie sceny w GrecjiTrzęsienie ziemi i Ianos, żywioł uderzył bez litości. Dantejskie sceny w GrecjiCzytaj dalej

Pogoda w Grecji będzie gwałtowna

Według informacji przekazanej przez portal severe-weather.eu, Ianos - przypominający tropikalne cyklony - rozwinął się nad Morzem Jońskim i kieruje się w stronę zachodniej Grecji. Prognozuje się silne wiatry, ulewne deszcze, a nawet powodzie. W niektórych miejscach porywy wiatru mogą przekraczać 200 km/h.

Ianos uderzy przede wszystkim w zachodnio-środkowej Grecji. Oko cyklonu pojawi się nad Wyspami Jońskimi, gdzie znajdują się Leukada, Kefalinia oraz Zakyntos, które są jednymi z najpopularniejszych greckich kurortów. Nawałnice mogą dotrzeć również do Aten. Synoptycy wskazują, że piątek upłynie pod znakiem burz również na Cykladach, a w sobotę - na Krecie.

Dzisiaj grzeje: 1. 345 osób straciło życie. Dramatyczna wiadomość z Polski, ujawnili tegoroczny, tragiczny bilans po wakacjach
2. Kinga Duda otrzymała niespodziewany, bolesny cios. Te słowa na pewno dotrą do Pałacu Prezydenckiego
3. Będzie zmiana w zakazach dla wszystkich Polaków. Znamy termin

Ministerstwo Ochrony Ludności ostrzegło mieszkańców przed niebezpieczeństwem. Zaapelowano o pozostanie w domach oraz rezygnację z aktywności na świeżym powietrzu i na morzu. Należy za to znaleźć sobie bezpieczne schronienie oraz zabezpieczyć wszelkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kopnął bezpańskiego psa, bo zawadzał mu na jezdni. Nie spodziewał się zemsty, która nastąpiła w nocy
  2. Niewiarygodne odkrycie. Znamy kolejny powód zatonięcia Titanica
  3. Krzysztof Jackowski mówił o losach Europy. Wymienia Polskę, Włochy, Francję i Niemcy
  4. Porażające odkrycie. Tuż przy polskim kościele, ziemia się zapadła
  5. Uwielbiane stolice w "czerwonej strefie". Polacy też kochają do nich jeździć
  6. Najpiękniejszy kot na świecie. Jest jedyny w swoim rodzaju

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł