pogoda pomarańczowy alertFot. https://mapy.meteo.pl/

Uwaga, właśnie przekazano pomarańczowy alert. Zagrożenie zdrowia i życia w niemal całym kraju

Pogoda może ulec gwałtownym zmianom, jak oceniają synoptycy. Po intensywnych upałach pojawią się zjawiska, które mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Ostrzeżenia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczą niemal całego kraju. W kilku miejscach będzie szczególnie groźnie. Zaleca się uważne śledzenie komunikatów.

Pogoda zaczyna się zmieniać. Po upałach następuje stopniowe ochłodzenie, które może przynieść jednak wiele gwałtownych i niebezpiecznych zjawisk. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia aż dla 12 województw. 3 województwa zostały objęte alertem drugiego stopnia. Niemal w całej Polsce odczuwalne będą burze i intensywne opady deszczu.

Wybuch wstrząsnął miastem na Pomorzu. Wiadomość obiegła mediaWybuch wstrząsnął miastem na Pomorzu. Wiadomość obiegła mediaCzytaj dalej

Jeszcze do niedawna pogoda rozpieszczała Polaków. W wielu miejscach temperatury przekraczały nawet 30 stopni Celsjusza, z czego zadowoleni mogli być szczególnie ci, którzy w sierpniu wybrali się na wczasy. Jednak synoptycy zapowiadają obecnie diametralne zmiany. Niemal w całym kraju mają pojawić się burze, miejscami nawet opady gradu. Porywy wiatru mogą dochodzić nawet do 90 km/hm. Służby apelują o ostrożność.

Pogda: ostrzeżenia I i II stopnia niemal w całym kraju

Pogoda ulegnie odczuwalnym zmianom w 12 województwach, które zostały objęte ostrzeżeniem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej: podkarpackim, małopolskim, śląskim, lubelskim, mazowieckim (południowa i centralna część), opolskim, dolnośląskim, świętokrzyskim, łódzkim, lubuskim, wielkopolskim oraz części kujawsko-pomorskiego. Zgodnie z prognozami IMGW na tych terenach mogą pojawić się burze z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, a lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami spadnie grad.

Jeszcza groźniejsza pogoda będzie w województwach podkarpackim oraz śląskim. Tam według synoptyków pojawić sie mogą burze opadami deszczu od 30 mm do 40 mm, a lokalnie do 50 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami również może tam padać grad. Przypominamy, że ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza możliwość pojawienia się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia oraz życia.

Dzisiaj grzeje: 1. Pojawiła się nowa mutacja koronawirusa. Wbrew pozorom nie jest to jednak zła wiadomość
2. Nowe ognisko koronawirusa. Wiemy, gdzie zostało wykryte
3. Bolesne zderzenie z rzeczywistością. Przyszli emeryci będą musieli przeżyć za 30% swoich pensji

W związku z tym, że pogoda w najbliższym czasie może ulegać gwałtownym zmianom i sprzyjać powstawaniu niebezpiecznych zjawisk Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej apeluje do mieszkańców zagrożonych terenów, aby uważnie śledzili komunikaty. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o polskiej miejscowości turystycznej, która znalazła się w czerwonej strefie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pojawiła się nowa nadzieja polskich skoków narciarskich. To siostrzeniec Adama Małysza
  2. Szumowski tuż po dymisji poszedł do Tadeusza Rydzyka. Zaskakująca postawa, zdobył się na pełną szczerość
  3. Ogłaszają alarm w mieście na polskiej granicy. Co się dzieje?
  4. Będą zmiany na polskiej granicy. Premier Morawiecki potwierdził
  5. Żywioł uderzył w Międzyzdroje. Nie miał litości, służby w akcji
  6. Zrobił z owczarka "żywy kłąb dredów", trzymał go na łańcuchu. Kiedy zapukali do jego drzwi, myślał, że mu się upiecze

Źródło: Interia

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł