Pogoda jest ostrzeżenieFot, https://mapy.meteo.pl

Pilne ostrzeżenia dla Polski. Trzeba bardzo uważać, jest niebezpiecznie

Pogoda w Polsce w ostatnim czasie może zaskakiwać. W całym kraju panują upały, do których Polacy nie są przyzwyczajeni. Wysokie temperatury cieszą wczasowiczów, którzy odpoczywają w nadmorskich kurortach, ale niepokoją rolników - ci narzekają na suszę i brak opadów. To jeszcze nie koniec gorących dni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował ostrzeżenia dla kolejnych województw.

Pogoda od zesżłego tygodnia nie ulega większym zmianom. Na terenie całego kraju panują wysokie temperatury - w niektórych częściach Polski przekraczają nawet 31 stopni. Chociaż takie warunki z pewnością mogą cieszyć turystów, którzy aktualnie spędzają urlop, to jednak niosą za sobą pewne zagrożenie. Szczególnie dotyczy to województw, które IMGW objął alertem pogodowym.

Zakopane na ostrzegawczej liście. Złe wiadomości dla turystów, jest coraz gorzejZakopane na ostrzegawczej liście. Złe wiadomości dla turystów, jest coraz gorzejCzytaj dalej

Obecna pogoda może być zdradliwa, o czym przypomina Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Tak wysokie temperatury mogą być szczególnie niebezpieczne dla osób starszych i tych, które mają problemy z ciśnieniem. RCB wystosowało specjalny komunikat, w którym opisuje, jak powinniśmy zachowywać się podczas tak intensywnych i długotrwałych upałów. Dzisiaj tj. 13 sierpnia miejscami będzie dochodziło do 31 stopni Celsjusza.

Pogoda: w wielu miejscach nadal ponad 30 stopni Celsjusza. IMGW wydał ostrzeżenie

Pogoda może być szczególnie niebezpieczna w 2 województwach, w związku z czym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pierwszego stopnia. Ostrzeżenie pogodowe obejmuje województwo lubuskie oraz dolnośląskie i będzie trwało do wieczora w czwartek. Temperatury mają wachać się od 29 do 31 stopni Celsjusza. Również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomniało Polakom, jak zabezpieczać się przed upałami.

Pogoda, która może cieszyć wczasowiczów - zwłaszcza tych spędzających urlop nad Bałtykiem - stanowi jednak realne zagrożenie. RCB przypomina o regularnym nawadnianiu, unikaniu wysiłku fizycznego, niewychodzeniu z domu bez potrzeby oraz zamykaniu i zasłanianiu okien w ciągu dnia. Spacery najlepiej zaplanować na godziny wieczorne, gdy temperatura zacznie spadać. Apeluje się również o niespożywanie napojów alkoholowych, ponieważ te jeszcze bardziej odwadniają organizm.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej Chwili: los Szumowskiego został przypieczętowany
2. Stało się, Chorwacja podjęła decyzję. Niestety, wielkie rozczarowanie dla turystów
3. Popularny operator będzie wypłacał rekompensaty. Możliwe, że tobie też się należy

Jak dotąd nic nie zapowiada tego, aby pogoda uległa znacznym zmianom. Czeka nas jeszcze wiele ciepłych i słonecznych dni. Podczas wypoczynku pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie. Spędzając wczasy nad wodą, również powinniśmy zachować zalecane środki ostrożności. Problem utonięć w sezonie wakacyjnym w Polsce jest jednym z ważniejszych tematów służb. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tragedii, która wydarzyła się na plaży w Sopocie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje młodziutka polska piłkarka. Nagła śmierć była wstrząsem dla kibiców
  2. Lidl ma najnowszą propozycję tuż przed wakacyjnym weekendem. Będzie rozdawał napoje procentowe za darmo
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Zostawił owczarka niemieckiego w hotelu dla psów. 2 tygodnie później wydarzyła się okropna rzecz

Źródło: Onet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł