pogoda w polsce ostrzeżeniaScreen/Ventusky.com

Specjalne ostrzeżenia dla jednej części Polski. Mieszkańcy muszą uważać

Pogoda w Polsce bywa nieprzewidywalna, ale szczególnie ostrożni muszą być mieszkańcy jednej części kraju. Sytuacja w nich może być naprawdę ryzykowna, wszyscy powinni uważać.

Pogoda w maju bywa nieprzewidywalna, co w ostatnich dniach odczuwają setki Polaków mieszkających w wielu regionach Polski. Słoneczne dni przeplatają się z nagłymi opadami śniegu, burzami, a nawet gradem, a niestety najbliższy czas nie da nam wytchnienia. IMGW wystosowało ostrzeżenia dla północno-wschodniej części kraju.

Od czwartku koniec z noszeniem maseczek na otwartych terenach. Rząd naszych sąsiadów podjął decyzjęOd czwartku koniec z noszeniem maseczek na otwartych terenach. Rząd naszych sąsiadów podjął decyzjęCzytaj dalej

Pogoda zaskakuje. Ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował ostrzeżenia we wtorek wieczorem. Dotyczą one przymrozków, które mogły pojawiać się w nocy oraz mogą pojawić się też w najbliższym czasie w województwie wamińsko-mazurskim oraz w województwie podlaskim. Cała ta północno-wschodnia część kraju jest szczególnie narażona, mieszkańcy więc powinni zachować ostrożność.

Ostrzeżenia IMGW dla tych dwóch województw mają stopień pierwszy, a więc najbliższy. Na szczęście w tym przypadku nie przewiduje się groźnych zjawisk meteorologicznych, natomiast panują warunki, które takim zjawiskom mogą sprzyjać. Jak czytamy na stronie IMGW, prowadzenie działalności w czasie trwania takich warunków może być utrudnione i niebezpieczne.

Dzisiaj grzeje: 1. Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki i pielęgniarki. Porażająca wiadomość ze świata
2. Ile zarabia się w Rossmannie? Najpopularniejsza w Polsce drogeria wręcza nie tylko gotówkę

We wtorek wieczorem IMGW wystosowało ostrzeżenia dla 12 województw, zostały one jednak szybciej odwołane niż te w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim. W nocy w znacznej części Polski pojawiły się przymrozki, na południu temperatura spadła poniżej zera. Najniższą temperaturę odnotowała stacja meteorologiczna w Zakopanem, było tam -3,5 stopnia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z samego rana Ministerstwo Zdrowia wydało do wszystkich Polaków komunikat najwyższego stopnia
  2. 11-latek znęcał się nad kotem. Wszystko nagrał i opublikował w sieci
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Wielki skandal na pogrzebie słynnego gwiazdora. Sprawę bada prokuratura

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł