pogoda ostrzeżenia IMGWScreen/ventusky.com

Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień

Pogoda w najbliższym czasie będzie wyjątkowo nieprzewidywalna. IMGW wydało ostrzeżenia dla znacznej części Polski, trzeba bardzo uważać, może być niebezpiecznie.

Pogoda w naszym kraju w ostatnim czasie jest szczególnie nieprzewidywalna. Od kilku dni większość kraju cieszyć się może słońcem i wysokimi temperaturami, już wkrótce może się to jednak zmienić. Nadchodzący tydzień będzie wyjątkowo wymagający. Jak przekazuje IMGW, przygotować się musimy na ochłodzenie, mocny wiatr, deszcz, burze, a miejscami nawet śnieg. Instytut wystosował nawet ostrzeżenia pierwszego stopnia dla niektórych obszarów kraju.

Niewiarygodne odkrycie w Dolinie Śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temuNiewiarygodne odkrycie w Dolinie Śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temuCzytaj dalej

Jaka będzie pogoda w Polsce?

Na zachmurzenie oraz deszcz przygotować się muszą mieszkańcy północnego zachodu. Temperatury wskażą tam nawet zaledwie 8 stopni Celsjusza, pozostała część Polski uporać się musi natomiast ze stopniowym wzrostem zachmurzenia. Miejscami wystąpi również deszcz. Burze z silnymi opadami występować będą w pasie od północnego wschodu, aż po południowy zachód. Wiatr wiać tam może nawet do 75 km\h, spaść też może do 25 mm deszczu.

IMGW wystosowało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla Warmii i Mazur, Mazowsza, Dolnego Śląska, Podlasia oraz Opolszczyzny. Dotyczą one gwałtownych burz z gradem. Południowa część Podkarpacia uważać musi również na silne porywy wiatru. Na terenach objętych ostrzeżeniami wiatr wiać może nawet do 80 km/h.

Miejscami w nocy z poniedziałku na wtorek pojawić się mogą opady śniegu z deszczem oraz mokrego śniegu. Jak podają meteorolodzy, utrzymać się on może nawet przez kilka godzin. Szczególnie uważać przez to powinni mieszkańcy północno-wschodniej Polski oraz obszarów podgórskich.

Dzisiaj grzeje: 1. Nasz sąsiad w gorszej sytuacji niż Włochy i UK. Najnowsze informacje nie są dobre
2. Wybory pół korespondencyjne, a pół tradycyjne? Opozycja wyszła z nową propozycją

Nienajlepiej wygląda również sytuacja w Tatrach. Zagrożenie lawinowe wzrosło tam do drugiego stopnia. Ponadto uważać trzeba na silny wiatr halny, który wiać może nawet do 95 km\h.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia od jutra wprowadza wielkie zmiany. Obowiązkowe testy na koronawirusa, ale tylko dla osób na kwarantannie
  2. Beagle - szczeniak, charakter, wychowanie, wszystko, co musisz wiedzieć o rasie
  3. Niebezpieczeństwo w jednej części Polski. Trzeba bardzo uważać podczas spaceru
  4. Władze szukają setek ludzi. 29-latek jednej nocy zaraził co najmniej 50 osób, dramatyczne informacje ze świata
  5. Szumowski zdradził, na jakim etapie pandemii jest Polska. Jego słowa zadziwiają
  6. Polskie media nie mają wątpliwości. Lewandowska jest w kolejnej ciąży, co za szczęście

Źródło: RMF24

Następny artykuł