pogoda sztormTurysci.pl

Pilne ostrzeżenia IMGW dla Polski. Będzie bardzo niebezpiecznie na północy, mieszkańcy muszą uważać

Pogoda w Polsce jest fatalna. IMGW wystosowało pilne ostrzeżenia, szczególnie uważać muszą mieszkańcy północnej części kraju. Może być bardzo niebezpiecznie.

Pogoda w Europie już od kilku dni jest wyjątkowo nieprzewidywalna. Huragany i sztormy pustoszą ogromne tereny, wyrządzając gigantyczne szkody. Połamane drzewa oraz pozrywane dachy powodują setki interwencji zespołów ratunkowych, a sytuacja niestety wciąż nie ulega poprawie.

Rozwód w rodzinie królewskiej, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekłaRozwód w rodzinie królewskiej, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekłaCzytaj dalej

Teraz specjalne ostrzeżenie wydało IMGW. Wynika z nich, że na Morzu Bałtyckim rozpętał się właśnie wyjątkowo silny sztorm, a ogólna sytuacja pogodowa jest bardzo zła. Mieszkańcy nadmorskich regionów powinni na siebie uważać.

Pogoda w Polsce jest coraz gorsza

IMGW poinformowało w oficjalnym komunikacie, że sztorm szalejący na Bałtyku może w porywach osiągnąć nawet 10 w skali Beauforta. Co więcej, dla południowo-wschodniej części morza wprowadzono również ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia.

Drugi stopień wyznaczany jest na podstawie stanu wody, który jest obserwowany lub prognozowany. Jeśli stany wody przekroczą już stan ostrzegawczy, ale jeszcze nie są powyżej stanów alarmowych, ogłasza się właśnie stopień drugi.

Mieszkańcy muszą na siebie uważać

Jakby tego było mało, na terenie Gdańska oraz Władysławowa IMGW odnotowało wzrost poziomu wody powyżej stanu ostrzegawczego. Jak widać, pogoda w naszym kraju jest obecnie bardzo niebezpieczna i wciąż na większości terenów wieje silny wiatr.

Taka sytuacja meteorologiczna w głównej mierze związana jest z niżem nazywanym Sabiną. Jego punkt krytyczny nastąpił w nocy, lecz niesprzyjająca pogoda odczuwalna będzie najprawdopodobniej do środy, a od czwartku wiatr zacznie słabnąć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje dziecięca gwiazda. Matka poinformowała o śmierci syna
  2. Zabieg usunięcia tarczycy jest czasem jedynym rozwiązaniem. Warto wiedzieć z czym jest powiązany
  3. Krzyki i panika na pokładzie samolotu. Wpadli w huragan, pilot 5 razy próbował lądować
  4. Nie tylko WizzAir z Polski. Nagrania samolotów walczących z huraganem wywołują ciarki, ale pilotom należą się brawa
  5. Będzie nowe województwo na południu Polski? Nie wszyscy się ucieszą, "temat jest w obiegu"
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

Źródło: RMF24

Następny artykuł