pogoda znów żarFot. https://mapy.meteo.pl/

Ostrzeżenia pogodowe dla większości województw. Napływa fala niebezpiecznych zjawisk

Pogoda najprawdopodobniej cieszy większość turystów w Polsce, jednak w związku z najnowszymi prognozami wszyscy powinni zachować ostrożność. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował ostrzeżenia dla wielu województw. Część Polaków może być szczególnie zagrożona. Pojawiły się wytyczne, jak unikać ryzyka.

Pogoda ostatnimi dniami rozpieszcza wczasowiczów w Polsce. Z wysokich temperatur i niemal całkowitego braku zachmurzenia korzysta mnóstwo turystów, którzy tłumnie wygrzewają się nad polskim morzem. Jednak obecne warunki niosą za sobą również zagrożenie, o czym poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ogłoszono ostrzeżenie drugiego stopnia aż dla połowy województw w Polsce. Czekają nas nie tylko upały.

Zginęło 171 osób. Ponad 6 tys. rannych. Nowe fakty dramatycznych wydarzeń ze światZginęło 171 osób. Ponad 6 tys. rannych. Nowe fakty dramatycznych wydarzeń ze światCzytaj dalej

Obecna pogoda może zaskakiwać Polaków. Od kilku dni w większości kraju panują wysokie temperatury, do jakich nie jesteśmy przyzwyczajeni. Turyści na urlopach nie ukrywają zachwytu, natomiast po stronie rolników pojawia się niezadowolenie związane z suszą i brakiem opadów. Temperatury przekraczają obecnie 30 stopni. Ostrzeżenie drugiego stopnia IMGW dotyczy wójewództwa mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i opolskiego.

Chociaż upały nie ustępują, pogoda może się zmieniać

W Polsce nadal odczuwalne będą wysokie temperatury, jednak pogoda może być zmienna. IMGW poinformowało o burzach, które mogą przejść przez cały kraj. Towarzyszyć mogą im również intensywne inne zjawiska - ulewy oraz silny wiatr. Te jednak najprawdopodobniej dotyczyć będą zachodniej i południowej Polski. Porywy wiatru mogą osiągnąć do 80 km/h.

- W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna od 26°C, 27°C na wschodzie i północnym wschodzie do 32°C na zachodzie, chłodniej nad morzem i na terenach podgórskich Karpat: od 23°C do 26°C - czytamy w komunikacie IMGW w mediach społecznościowych.

- Dziś burze możliwe są lokalnie w całym kraju. Intensywniejsze zjawiska towarzyszące burzom prognozowane są jednak na zachodzie i południu Polski. Opady deszczu w tym obszarze mogą wynosić do 30 mm, lokalnie 40 mm. Porywy wiatru mogą osiągać do 80 km/h - czytamy dalej.

Pogoda: wysokie temperatury nadal niebezpieczne

Chociaż miejscami może dojśc do lekkiego ochłodzenia, pogoda w Polsce nadal będzie dopisywać przez najbliższe dni. Spadek temperatury synoptycy przewidują szczególnie na ternach podgórskich oraz na Wybrzeżu. Nie zmienia to jednak faktu, że w kraju wciąż panują wysokie temperatury, w związku z czym Rządowe Centrum Bezpieczenśtwa przypomina o istotnych zaleceniach, które pomogą nam uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Upały mogą być bardzo niezbezpieczne dla szczególnych grup.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziesiątki ofiar, wielu zaginionych. Sytuacja jest dramatyczna. Porażające wieści ze świata
2. Ustawą zdelegalizują zakupy bez maseczki. Prace nad nowym prawem możliwe jeszcze w tym tygodniu

Aktualna pogoda zachęca do wypoczywania na dworze, powinniśmy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności. RCB informuje, że powinniśmy zrezygnować z wysiłku fizycznego i nie wychodzić z domu bez powodu. Bardzo istotne jest regularne nawadnianie organizmu oraz unikanie spożywania napojów alkoholowych, które prowadzą do odwodnienia. Szczególnie uważać powinny osoby starsze oraz mające problemy z ciśnieniem. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o serii niebezpiecznych wydarzeń w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tomasz Hajto po raz kolejny zbłaźnił się na wizji. Tym razem przekroczył już wszelkie granice absurdu (WIDEO)
  2. Zbigniew Ziobro upokarzająco o niebinarnej aktywistce, odbierając jej godność. "Bełkot. Mężczyzna, który dorabia ideologię"
  3. Wiemy jak Andrzej Duda zareagował na wiadomość o wypadku polskiego autokaru
  4. Wypadek autokaru z Polakami za granicą. 1 osoba nie żyje, 30 osób rannych
  5. 10 osób nie żyje, turyści wyskakiwali z okien. Dantejskie sceny w zagranicznym hotelu
  6. Przetrzymywała na posesji 37 zwierząt. Znaleziono też martwe psy. 68-latka usłyszy zarzuty. Zdjęcia z interwencji porażają

Źródło: RMF24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł