pogoda PolskaFot. Ventusky.com

Ostrzeżenia najwyższego stopnia. Ciara uderzyła, tysiąc interwencji, loty odwołane

Pogoda nad Europą szaleje i daje się we znaki mieszkańcom. Porywisty wiatr zrywa dachy i przewraca drzewa. Odwołanych zostało bardzo dużo lotów z różnych lotnisk.

Pogoda zarówno w Polsce, jak i w większości krajów europejskich szaleje. Wprowadzono alerty pogodowe najwyższego stopnia w naszym kraju, a synoptycy i służby podkreślają, że mieszkańcy muszą na siebie uważać.

O włos od tragedii. Dramatyczne lądowanie Wizzaira lecącego z Warszawy [FILM]O włos od tragedii. Dramatyczne lądowanie Wizzaira lecącego z Warszawy [FILM]Czytaj dalej

Orkan Ciara, nazywany również w mediach Sabina, uderzył wczoraj wieczorem. Jak przekazuje Wirtualna Polska, straż pożarna musiała interweniować do tej pory już ponad tysiąc razy, a wiele lotów zostało odwołanych. Niestety eksperci ostrzegają, że jeszcze nie jest to koniec.

Pogoda w Europie szaleje

Jak przekazywało na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, wczoraj do godziny 20:00 interwencji straży pożarnej było 261. Noc okazała się jednak wyjątkowo niespokojna i dziś rano liczba tak przekroczyła już tysiąc. RMF FM poinformowało, że przy usuwaniu skutków porywistych wiatrów pracowało blisko 4000 strażaków.

Zniszczonych zostało 40 budynków, a 28 z nich było mieszkalnymi. Straty są ogromne, zerwanych zostało też wiele dachów, a tysiące ludzi zostało bez prądu. Największe szkody, zgodnie z doniesieniami Wirtualnej Polski, są w województwie pomorskim oraz na Dolnym Śląsku.

Zerwane dachy, odwołane loty

Orkan Ciara spowodował również ogromne problemy komunikacyjne. Powalone drzewa wstrzymały wiele połączeń, zrywały również linie energetyczne. W całej Europie odwołano setki lotów, wiele również w Polsce. Z Warszawy nie poleciały wczoraj trzy samoloty, a jeden został przesunięty, ale to dopiero początek.

Do Wrocławia nie przyleciały maszyny z Frankfurtu oraz Monachium, dzisiejsze loty na tamte lotniska również zostały odwołane. Przekierowano również lot z Katowic do Luton, a powroty zupełnie odwołano. Problemy były również na trasie z Poznania do Luton.

Wirtualna Polska przekazuje, że lotniska pełne są pasażerów, których loty zostały odwołane lub przesunięte. Atmosfera jest wyjątkowo nerwowa, przewoźnicy jednak są bezradni. Co najgorsze, synoptycy ostrzegają, że to jeszcze nie koniec. W poniedziałkowe popołudnie dojść może jeszcze do opadów gradu oraz lokalnych burz, a w górach pojawić się mogą zawieje, a nawet zamiecie śnieżne. Silny wiatr utrzymać się ma do środy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PILNE: Największa gwiazda TVP wylądowała w szpitalu. Fani są załamani
  2. Badania, które warto robić przynajmniej raz w roku. Dzięki nim można wiele się dowiedzieć o swoim zdrowiu
  3. Gigantyczne problemy na lotnisku Chopina. Turyści wściekli, nie mają pojęcia, co robić
  4. Prawdziwy biegun zimna. Najzimniejsze miejsce na świecie, gdzie oblizanie ust przynosi ból
  5. Ścieżka rowerowa bije rekordy popularności. Wygląda jak z bajki
  6. Najsmutniejsze wieści z Watykanu o Benedykcie XVI. 92-letni papież emeryt niestety jest na skraju, cały świat się modli

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł