Pogoda zmieni kierunek.Fot. IMGW

Nagła zmiana pogody. Prawdziwy rollercoaster

Pogoda we wtorek (8 września) zaserwuje krajowym turystom niemałą zmianę. Okazuje się, że wcześniejsze prognozy można pozostawić w sferze domysłów, a już dzisiaj front zapewni spory zwrot.

Pogoda będzie w przeważającej mierze zależeć od wyżu ochrzczonego przez synoptyków imieniem “Jerzy”. Na ogół w całym kraju powinno być bezchmurnie, a opady pojawiają się najprawdopodobniej tylko lokalnie.

TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służbTVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służbCzytaj dalej

Pogoda na wtorek, 8 września

Według synoptyków cytowanych przez Polsat News, dzisiejsza pogoda podzieli kraj na dwie strefy. Jak już wcześniej zapowiadali meteorologowie z IMGW, północ stanie pod znakiem zachmurzeń, jednak opady pojawią się wyłącznie miejscami. Przelotne i lekkie deszcze staną w sporej kontrze do aury na południu.

Pomimo wcześniejszej intensyfikacji chłodnego frontu na ścianie wschodniej, teraz sytuacja wydaje się stabilizować. Pogoda w pasie od Suwalszczyzny po Dolny Śląsk zapewni turystom temperatury rzędu od 16 stopni na północy do ponad 22 na południu Polski. Niestety, relatywnie stabilne wskaźniki mogą ulec zmianie przez spore porywy wiatru, szczególnie na Pomorzu, gdzie już wczoraj Instytut Metereologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1. stopnia.

Pogoda na północy w kontrze do południa

O ile w skali kraju średnią będą porywy do 40 km/h, to na północy mogą wystąpić podmuchy rzędu 70 km/h, co wpłynie na odczuwalną temperaturę. W miejscach większego zachmurzenia nie należy kierować się termometrami - pogoda nad Bałtykiem wymusi na turystach co najmniej zaopatrzenie się w kurtki przeciwwiatrowe.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
2. "Wiadomości" TVP szczują na kolejną organizację? Wydanie, jakiego jeszcze nie było

Na południu z kolei rekordowo ciepło (jak na sezon przejściowy) będzie w okolicach Śląska i Małopolski. Tam termometry pokażą do 25 stopni. Jeśli chodzi o ciśnienie, wtorek przyniesie regularne wzrosty. Tylko w południe wskaźniki pokażą od 1019 hPa na północnym zachodzie do 1027 hPa na południu. Tego typu wartości nie powinny wpływać na osoby szczególnie wrażliwe na zmiany frontu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające wideo z polskiej wsi. 10-latki robiły okropne rzeczy kotu, wszystko nagrały
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. Przyszedł pod szkołę i wyciągnął broń. Uczeń w krytycznym stanie. Tragiczne wieści z zagranicy
  4. Przyszły wypocząć w parku wodnym. Przeżyły horror. Uciekały, gdzie pieprz rośnie
  5. Hit. Kierowcy nie wiedzieli, co robić. Nagranie podbiło internet
  6. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Źródło: Polsat News

Następny artykuł