Pogoda z kolejną falą upałów.Fot. IMGW

Ostrzeżenia pogodowe dla większości Polski. Synoptycy alarmują

Pogoda da się we znaki zwłaszcza osobom stawiającym raczej na Islandię niż Zanzibar. Innymi słowy - należy szykować się na lato, prawdziwe, najprawdziwsze lato. Brzmi niewinnie? Służby wydały już ostrzeżenia.

Pogoda będzie bardziej rozpieszczała “tych gorącolubnych”, niż miłośników mroźnej północy, ponieważ zapowiadane przez synoptyków wskaźniki sięgną nawet 32 stopni. Co ważne jednak upały mają również drugą stronę medalu. O tej z kolei poinformowali przedstawiciele Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Najnowsze ostrzeżenia obejmą większość województw. To kolejne doniesienia o krajowej fali upałów.

Dramatyczna katastrofa samolotu. Byli bez szans. Są nowe fakty. Wiadomości ze świataDramatyczna katastrofa samolotu. Byli bez szans. Są nowe fakty. Wiadomości ze świataCzytaj dalej

Pogoda z alertem IMGW

Jak informują dziennikarze RMF24, pogoda na najbliższe dni to nie tylko wskaźniki na poziomie ponad 30 stopni, a komunikaty Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Służby wydały tzw. ostrzeżenie drugiego stopnia, które obejmuje 14 województw z wyłączeniem Podlasia i warmińsko-mazurskiego. Ponadto, niektóre powiaty Dolnego Śląska muszą się zmierzyć z ostrzeżeniem pierwszego stopnia.

Tzw. ostrzeżenia drugiego stopnia to alert mówiący o sporym prawdopodobieństwie wystąpienia “groźnych zjawisk meteorologicznych”. Co za tym idzie, IMGW przewiduje duże uszkodzenia m.in. infrastruktury, czy straty “o rozmiarach katastrof”, a także zagrożenie życia. Co ważne, pogoda da się we znaki również nocą.

IMGW: Pogoda tropikalna także nocą

Według ustaleń RMF24 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał, iż w nocy z piątku (7 sierpnia) na sobotę (8 sierpnia) pogoda zaserwowała większości regionom wskaźniki wręcz tropikalne. Wtedy też termometry pokazywały 20 stopni nad kreską. Co więcej, synoptycy przewidują, że najbliższe wskaźniki także przypadną do gustu m.in. plażowiczom i turystom spędzającym urlop na południu.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus nad Bałtykiem. Kwarantanna w ośrodku wypoczynkowym
2. Ogromny błąd służb sanitarnych. Chodzi o 230 tys. testów na koronawirusa

Pogoda na Pomorzu, a także w regionach od Mazowsza po Karpaty zafunduje temperatury rzędu od 27 stopni do 32. W nocy można spodziewać się przelotnych opadów i lokalnie burz, a termometry pokażą od 17 stopni do 22. Ściana północno-wschodnia i rejony podgórskie to kwestia z kolei 14-16 stopni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wojciech Szczęsny krytykowany po meczu Ligi Mistrzów. "Został ośmieszony"
  2. Protest w samym centrum Warszawy, manifestujący ruszyli pod Sejm. "Mają dość"
  3. 160 osób zginęło. Tragiczne wiadomości z Polski
  4. 3 kraje zamykają się na Polaków. Kwarantanna obowiązkowa
  5. Karygodne sceny na plaży w Gdyni. Skandal, niedaleko bawiły się dzieci
  6. Sąsiedzi donieśli, że kogut pieje za wcześnie. Emerytowany właściciel został surowo ukarany

Źródło: RMF24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł