Pogoda z kolejnym alertem.Fot. screen/mapy.meteo.pl

TVN pilnie alarmuje. Żywioł uderzy w Polskę, ostrzeżenia 1. stopnia

Pogoda w perspektywie najbliższych godzin nie będzie rozpieszczać kilku regionów zarówno na północy, jak i południu kraju. Co ważne, w przypadku jednego z województw Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalny alert.

Pogoda na północy Polski w ogóle nie zachęci do opuszczania czterech ścian, a południe na pewno nie będzie wyjazdową alternatywą. Przełom sezonu letniego i jesiennego stanie pod znakiem typowej dla września aury deszczowej, o czym poinformował TVN.

Są ofiary śmiertelne. Uderzył potężny żywioł. Wielka siła. Wiadomości ze świataSą ofiary śmiertelne. Uderzył potężny żywioł. Wielka siła. Wiadomości ze świataCzytaj dalej

Dzisiejsza pogoda nie do wyjazdów

Jak podają na swoim Twitterze przedstawiciele Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB), większość województw nie będzie objęta ostrzeżeniami. Wyjątkiem na północy jest Pomorze, gdzie IMGW wydał kolejny alert 1. stopnia.

Tam też należy spodziewać się burz i nagłych opadów deszczu, jednak również pogoda na południu nie rozpieści miłośników bezchmurnego nieba. IMGW ostrzega, że pogoda na południowym wschodzie będzie intensywnie deszczowa, aczkolwiek synoptycy nie przewidują dużego ryzyka burz. Jednakże sytuacja nadal jest rozwojowa, a wstępne prognozy mogą ulec zmianie. O ile Pomorze z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie burzowe, to południe może jeszcze czekać fala ulew z piorunami w tle.

Pogoda z ostrzeżeniem

Ostrzeżenie 1. stopnia dotyczy ryzyka wystąpienia “niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne i możliwe zagrożenie życia”. Na stan z godziny 9:30, alert obowiązuje wyłącznie na terenie województwa pomorskiego, chociaż pogoda intensyfikuje się również na Podkarpaciu, części Lubelszczyzny, świętokrzyskiego, Małopolski i Śląska.

Dzisiaj grzeje: 1.Anna Mucha tym razem przesadziła? Jej wdzięki zasłaniały tylko "kaczuszki"
2. Zadziwiające sceny na antenie TVN, doszło do wyzwisk oraz przepychanek. Widzowie oniemieli

- Uwaga! IMGW wydał ostrzeżenia 1. stopnia przed burzami oraz intensywnymi opadami deszczu. Porywy wiatru mogą osiągać 80 km/h. Na południu Polski opady deszczu lokalnie do 50 mm - czytamy w komunikacie RCB opublikowanym na Twitterze jednostki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna chciał sprawdzić swojego psa, zaczął płakać. Reakcja golden retrievera topi serca
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. Nagły atak na plaży w Międzyzdrojach. Wyciekło nagranie, co za sceny
  4. Skrzynecka wrzuciła zdjęcie z wakacji. Kim jest tajemnicza osoba obok gwiazdy? Kto był z nimi?
  5. TVN pilnie alarmuje. Żywioł uderzy w Polskę, ostrzeżenia 1. stopnia
  6. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Źródło: Twitter.com/ RCB

Następny artykuł