pogoda dantejskie scenyJonas Kaiser Unsplash.com

Dantejskie sceny w niemal całej Polsce, żywioł uderzył z gigantyczną mocą. Ponad 36 tysięcy osób poszkodowanych

Pogoda poprzedniego dnia była bardzo niebezpieczna dla mieszkańców dużej części kraju. Ponad 36 tysięcy osób poniosło straty. Nawałnice boleśnie odczuli zwłaszcza mieszkańcy wschodnich województw.

Pogoda ostatniego wieczoru była bardzo niespokojna. Odzczuli to mieszkańcy województwa mazowieckiego oraz świętokrzyskiego, gdzie wskutek nawałnic poszkodowanych zostało ponad 36 tysięcy osób. Strażacy interweniowali ponad 250 razy.

Niestety, zacznie się już jutro. Cała Polska będzie zablokowana, niepokojące informacjeNiestety, zacznie się już jutro. Cała Polska będzie zablokowana, niepokojące informacjeCzytaj dalej

Pogoda w Polsce była niespokojna

Z powodu nawałnic w województwie mazowieckim do godz. 21 strażacy interweniowali 220 razy, z kolei w świętokrzyskim - ponad 50. Najwięcej akcji przeprowadzono w powiecie otwockim (25 interwencji) i w Warszawie (24 interwencje).

Gływnymi powodami wzywania straży były podtopieia oraz usuwanie połamanych gałęzi i drzew. W miejscowości Kozinki (pow. radomski, gm. Zakrzew) doszło do pożaru domu prawdopodobnie w wyniku uderzenia pioruna. Nikt nie został ranny.

Strażacy w województwie świętokrzyskim usuwali powalone drzewo, które uniemożliwiało wjazd na jezdnię na drodze krajowej nr 73 w Stopnicy, na odcinku Busko-Zdrój-Pacanów. Pomagali również zabezpieczyć częściowo zerwane dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych.

Dzisiaj grzeje: 1. Kościół wydał oficjalne stanowisko ws. 1 listopada i wyjazdów na groby bliskich. Wielu rwie sobie włosy z głowy
2. Sprawa pumy Nubii się nie kończy. Pojawiły się kolejne wątki
3. Koniec żartów, bezwzględna decyzja rządu. Wchodzą nowe obostrzenia, wielki cios dla turystów

- Awarie energetyczne występują na terenie woj. mazowieckiego - 35 834 odbiorców bez prądu i woj. świętokrzyskiego - 1 780. Prace naprawcze trwają. Na terenie woj. świętokrzyskiego pokrycia dachowe zostały uszkodzone na 4 budynkach mieszkalnych i 19 gospodarczych - napisał na Twitterze Świszcz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mała dziewczynka głaszcze ogromnego dobermana. Pies szybko stracił cierpliwość, jest wideo
  2. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia. Niezwykłe odkrycie dotyczące Księżyca
  3. RMF przekazało złą informację. Zakaz od 22 dla wszystkich Polaków? Boleśnie odczują go również turyści
  4. Gwiazda disco polo kasuje turystów na gigantyczne pieniądze w Zakopanem. Astronomiczne ceny
  5. Dramatyczne nagranie z zagranicy wstrząsnęło milionami. Tragedia na oczach kamer, o której mówi cały świat
  6. Ostrzegali ją, żeby nie podchodziła za blisko goryla, ale nie słuchała. Wszystko się nagrało

Źródło: RMF24

Następny artykuł