pogoda stała się niebezpiecznaFot. youtube.com/ Earth Uncut TV/ screen

Bezwzględny żywioł uderzył, 200 tys. osób ucieka. Media obiegła tragiczna wiadomość ze świata

Pogoda w wielu regionach świata sieje spustoszenie na różne sposoby. Jesień przynosi gwałtowne zjawiska, które są śmiertelnie niebezpieczne nie tylko dla ludzi. 200 tys. osób musi uciekać, porzucając swój dobytek.

Pogoda w Azji wschodniej jak co roku przynosi serię tajfunów. Chociaż nie są czymś nadzwyczajnym w tym okresie, niektóre z nich są niezwykle groźne. Konieczna jest ewakuacja ludności na obszarach, gdzie straty będą największe. Haishen zbliża się właśnie do wybrzeży Japonii, o czym władze poinformowały w niedzielę. Mieszkańcy szukają schronienia.

TVN przekazał dramatyczną wiadomość. Nic już się nie da zrobić, tragiczna informacja ze świataTVN przekazał dramatyczną wiadomość. Nic już się nie da zrobić, tragiczna informacja ze świataCzytaj dalej

Pogoda zagraża mieszkańcom

Dramatyczne nagrania zostały udostępnione przez telewizję Earth Uncut TV w serwisie YouTube. Widać na nich wyraźnie, jak silny jest wiatr z łatwością wygina drzewa. Ulewny deszcz w porywach wiatru wygląda niczym szybko przemieszczająca się mgła.

Ponad 200 tys. mieszkańców Japonii otrzymało nakaz ewakuacji z obszarów zagrożonych zbliżającym się tajfunem. Zalecenie opuszczenia domów trafiło z kolei do 8 mln osób w regionie Kiusiu. Można skorzystać ze schronów w szkołach czy domach kultury, jednak trzeba się liczyć z ryzykiem zakażenia koronawirusem, który nie został jeszcze wyeliminowany.

Część osób w obawie o własne zdrowie zdecydowało się na opuszczenie domów i wynajęcie pokojów hotelowych z daleka od zagrożenia. Nie tylko unikną spotkania z tajfunem, ale mogą też liczyć na bezpieczeństwo sanitarne. Ze względu na zbliżającego się Haishena zamknięto fabryki, szkoły i przedsiębiorstwa w zachodniej Japonii. Zostało odwołanych setki lotów i połączeń kolejowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Dotyczy setek ludzi, niebezpieczeństwo. Pilna wiadomość dla Polaków
2. "Pytanie na śniadanie" afery ciąg dalszy. Nagle dziennikarz nie wytrzymał i postanowił odpowiedzieć

Zagrożenie przesuwa się na północ

Tajfun Haishen pojawił się zaledwie kilka dni po tajfunie Maysak i jest jednym z najsilniejszych w regionie w ostatnich latach. Wkrótce przybierze jeszcze na sile, przynosząc ulewne deszcze, gwałtowne sztormy i wiatry przekraczające 160 kilometrów na godzinę. Do poniedziałku rano ma on dotrzeć do Korei Południowej, gdzie wydano już ostrzeżenie przed żywiołem na najwyższym stopniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające nagranie trafiło do sieci. Kobieta znęcała się nad psem na oczach dzieci
  2. Zaskakujący easter egg w systemie Windows 95. Znalezienie go trwało 25 lat
  3. TVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrze
  4. WizzAir zmienia zasady podczas lotu. Pasażerowie nie będą zadowoleni
  5. Koronawirus w natarciu. Padł nowy rekord. Rząd potwierdza informację
  6. Wolontariusze odebrali policjantowi skrajnie zaniedbane psy. Teraz policja weszła do ich domów, oburzający powód

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł