Pogoda już coraz bardziej jesienna.Fot. IMGW

Trąby wodne nad Bałtykiem. Inne regiony też zagrożone. Synoptycy alarmują

Pogoda nie zwiastuje najlepszego tygodnia do dalekich wyjazdów. Kiedy nad Bałtykiem rozegra się prawdziwe starcie frontów, inne regiony nie będą zachęcały do przyjazdu przez spore wahania temperatur i opady.

Pogoda w niedzielę (6 września), ale w i perspektywie kilku następnych dni, będzie dla krajowych turystów mocnym kontrargumentem wobec “przedłużenia” sezonu urlopowego. Deszcze, burze, a na północy trąby - tak w skrócie można opisać następne dni w większości regionów kraju.

TVP przekazało niewiarygodną informację. Stawiają płot na granicy dwóch województw. O co chodzi?TVP przekazało niewiarygodną informację. Stawiają płot na granicy dwóch województw. O co chodzi?Czytaj dalej

Pogoda na niedzielę pod znakiem opadów

Jak podaje redakcja Polsat News, pogoda w niedzielę nie będzie znacznie odbiegała od wcześniejszej aury burzowej. Niewielkie przejaśnienia i tak ustąpią opadom na południu, południowym wschodzie i północnym zachodzie. Co więcej, miejscami mogą pojawić się burze, chociaż jeszcze większe wyzwanie czeka mieszkańców Pomorza.

Pogoda nad Bałtykiem ponownie zaserwuje widoki z końcówki sierpnia. Według ustaleń synoptyków, dotychczasowy front zmierzy się z napływem chłodnej masy powietrza polarno-morskiego, co w starciu z ogrzaną taflą morza, przyczyni się do powstania trąb. Z daleka mogą wydawać się niemałą atrakcją, jednak jeśli “wyjdą” na ląd, są w stanie przełożyć się na spore zniszczenia.

Pogoda już jesienna

Jeśli chodzi o temperatury, wskaźniki będą na bieżąco łapać niższe pułapy. Na północnym zachodzie termometry pokażą najwyżej 17 kresem, a na południu, wschodzie i centrum - maksymalnie 20 stopni. W poniedziałek z kolei pogoda będzie jeszcze bardziej jesienna. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 15 stopni na środkowym wschodzie oraz do 19 na zachodzie i w centrum.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat u Martyniuków. Czarny scenariusz, którego nikt się nie spodziewał
2. Przeszłość Dagmary Kaźmierskiej z "Królowych życia" daje do myślenia. Mroczne sekrety

Pogoda w niedzielę oraz poniedziałek nie pozostanie również dłużna w kwestii wiatru. Porywy z północy i zachodu będą nieco bardziej umiarkowane, choć zdarzą się momenty bardziej zdradliwe. Maksymalnie rozpędzą się do 40 km/h, chociaż najwyższe wskaźniki pojawią się w akompaniamencie burz.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  2. Amerykanie testują broń przed którą nie ma obrony. Rosjanie przodują w tej technologii
  3. TVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrze
  4. WizzAir zmienia zasady podczas lotu. Pasażerowie nie będą zadowoleni
  5. Koronawirus w natarciu. Padł nowy rekord. Rząd potwierdza informację
  6. Zmartwiona suczka podbiegła do obcych ludzi. Błagała o pomoc, chodziło o jej dzieci

Źródło: Polsat News

Następny artykuł