pogoda brazylia huraganFot. Pixabay.com/owlstudio_pl

Tragedia, 27 osób nie żyje, 43 zaginione, nie mieli szans. Porażające wiadomości ze świata

Pogoda nie miała litości, uderzył morderczy huragan. Był niezwykle silny, a jego konsekwencje są tragiczne. Nie żyje 27 osób, a ponad 40 nadal poszukują służby.

Pogoda w ostatnim czasie jest szczególnie zaskakująca na całym świecie. Niedawno z dwoma sztormami w bardzo krótkim odstępie czasowym, zmagała się Wielka Brytania. Polska również musiała uporać się z silnymi wiatrami, podobnie jak większość Europy. Tym razem jednak bezwzględy huragan uderzył w inny kontynent - Amerykę Południową. Brazylia została dotkliwie poszkodowana, a zwłaszcza południowo-wschodnie wybrzeże atlantyckie.

Tragiczne znalezisko księdza we włoskiej parafii. Leżała przy parafii, pochodziła z PolskiTragiczne znalezisko księdza we włoskiej parafii. Leżała przy parafii, pochodziła z PolskiCzytaj dalej

Pogoda była bezlitosna dla Brazylii

Huragan niszczy tereny około 80 km od Sao Paulo przez ostatnie dwa dni. Miasto to zostało sparaliżowane zaledwie 2 tygodnie temu, gdy doszło w nim do gwałtownych wichur oraz ulew. Zatopione zostało wtedy metro oraz wiele ulic. Tym razem pogoda nie miała litości natomiast dla rejonu miasta Guaruja.

Jak przekazują lokalne służby w wyniku osuwisk, powodzi i innych szkód wyrządzonych przez nawałnicę, zginęło co najmniej 27 osób, które nie miały szans w starciu z szalejącym żywiołem. 43 wciąż uznawane są za zaginione, poszukują ich ratownicy.

Dzisiaj grzeje: 1. Wojciech Cejrowski wywołał ogromną burzę w sieci. Zaczął mówić o straconych pieniądzach
2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS

Gwałtowna powódź oraz uderzenia wiatru pozbawiły życia 10 osób w rejonie Santos, który jest największym portem w tym regionie świata. Kolejnych pięć osób zginęło w danej stolicy Brazylii, Rio de Janeiro. Do pozostałych zgonów doszło w całym regionie, ucierpiał m.in. górniczy stan Minas Gerais.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiana aktorka zrobiła niemożliwą rzecz na pogrzebie Królikowskiego. Nigdy nie widzieliśmy takiego zachowania
  2. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach
  3. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie
  4. Jechał Pendolino i nagle zobaczył znaną twarz. Nie mógł uwierzyć, byli w jednym przedziale
  5. Wykolejenie superszybkiego pociągu. 21 osób rannych, akcja helikoptera, porażające wiadomości z Europy
  6. Robert Lewandowski podzielił się wzruszającym zdjęciem z córką. Mała Klara rośnie jak na drożdżach (FOTO)

Źródło: RMF24

Następny artykuł