pogoda kraj zagrożonyFot. www.ventusky.com

Pół Polski zagrożone. Żywioł nie zna litości, alarm IMGW, lepiej nie wychodzić z domów

Pogoda w Polsce daje wiele powodów do niepokoju. Ze względu na niebezpieczne warunki, które mogą wystąpić na obszarze połowy kraju, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilny alarm. Mieszkańcy poszczególnych terenów powinni zwrócić szczególną uwagę na zachowanie ostrożności. Warto śledzić mapę burz.

Pogoda da nam się we znaki. W związku z niebezpiecznymi warunkami, które mogą wystąpić w połowie kraju, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał 5 października pilne ostrzeżenia. W wielu województwach mogą pojawić się burze z opadami gradu. Alert dotyczy 6 województw. Meteorolodzy apelują mieszkańców o szczególną uwagę i sprawdzanie mapy burz.

Wielka zmiana w Polsce już za 10 dni. Tysiące Polaków nie wie, bardzo ważna wiadomośćWielka zmiana w Polsce już za 10 dni. Tysiące Polaków nie wie, bardzo ważna wiadomośćCzytaj dalej

Ze względu na to, że pogoda w naszym kraju będzie się dynamicznie zmieniała i towarzyszyć jej mogą niebezpieczne zjawiska, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opracował mapę Polski, na której oznaczono szczególnie zagrożone obszary. Z prognoz ekspertów wynika, że w poniedziałek 5 października burze z opadami gradu mogą wystąpić nawet w 6 województwach.

Pogoda w Polsce. IMGW wydało alerty dla 6 województw.

Zmieniająca się pogoda skłoniła Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej do wydania alertu pierwszego stopnia, który obejmuje województwo podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie a także powiat dąbrowski w województwie małopolskim. Warunki w tych regionach mogą być niebezpieczne, dlatego apeluje się mieszkańców o szczególną ostrożność.

Na obszarach objętych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alertem pierwszego stopnia pogoda będzie wyjątkowo nieprzyjemna. Prognozuje się burze z opadami deszczu (od 15 mm do 30 mm), którym towarzyszyć będzie silny wiatr. W porywach może wiać z prędkością nawet 90 km/h. Miejscami może także spaść grad. Przypominamy, że ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

W związku z tym, że obecnie pogoda może się dynamicznie zmieniać, Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej apeluje, by stosować się do zaleceń wydawanych przez służby ratownicze, jeśli dojdzie do zagrożenia. Polacy powinni też dostosować swoje plany do zmieniających się warunków pogodowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Trwa walka, w środku było ponad 100 osób. Płomienie są gigantyczne, wiadomość ze świata
2. Chusteczka z papieżem, figurka Maryi za 300 zł i słodkości. Nie do wiary, na czym Tadeusz Rydzyk zbija kokosy
3. Jest przełom. Wyciekły informacje o WizzAir, klienci mogą nie uwierzyć

W nocy z 5 na 6 października mogą wystąpić przelotne opady deszczu w północnej część Polski. Deszcz może spaść również nad ranem na krańcach zachodnich. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tragicznych skutkach huraganu, który przeszedł na naszym krajem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ukrycia nagrano, co weterynarz robi psu, gdy nikt nie patrzy. Prawda jest zaskakująca
  2. Abonament RTV będzie wyższy w przyszłym roku. Wiemy kto nie musi płacić, spore zaskoczenie
  3. Przełomowa decyzja Chin, ogłosili. Cały świat przeciera oczy i nie wierzy
  4. Klamka zapadła, Ryanair podjął nagłą decyzję. Tylko jeden rodzaj, ostatecznie
  5. Stało się, czarny scenariusz spełnia się na północy kraju. Niestety, potężne rozczarowanie turystów
  6. Odkrył, co jego dziewczyna robi z psem, gdy nie ma go w domu. Monitoring wszystko nagrał

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł