pogoda huraganFot. doi.gov

5 osób już straciło życie. Izajasz nie ma litości, tragedia za granicą

Pogoda zależna jest od wielu czynników, które mogą utworzyć środowisko do powstawania huraganów. Jeden z nich właśnie sieje spustoszenie w Ameryce Północnej, życie straciło już 5 osób.

Pogoda na wschodnich wybrzeżach Stanów Zjednoczonych daje się we znaki mieszkańcom. Huragan Izajasz już w poniedziałek nadszedł od strony oceanu nad Karolinę Północną i przesuwał się dalej na północ. We wtorek uderzył w Nowy Jork, o czym pisaliśmy tutaj. Dziś bilans strat okazał się tragiczny, a sytuacja może się jeszcze pogorszyć.

Szumowski wyjawił, gdzie zaostrzą restrykcje. Dotyczy tysięcy PolakówSzumowski wyjawił, gdzie zaostrzą restrykcje. Dotyczy tysięcy PolakówCzytaj dalej

Pogoda wyrządziła ogromne szkody

Izajasz był kwalifikowany nie tylko jako huragan, ale również burza tropikalna, a teraz stał się burzą posttropikalną. Po przejściu przez USA znalazł się na terytorium Kanady, gdzie jest już nieco słabszy. Na razie oficjalne informacje podają, że zginęło 5 osób, w tym kobieta i jej dwoje dzieci. Przebywali na kempingu, który został zmieciony z powierzchni ziemi. Ich ciała zostały znalezione we wtorek (4 sierpnia).

Czwartą z ofiar jest kierowca podróżujący po Mechanicsville, na którego auto zawaliły się duże drzewa. Jak podało biuro szeryfa hrabstwa St. Mary's, nie od razu udało się zidentyfikować kierowcę. Do podobnego wypadku doszło w nowojorskiej dzielnicy Queens. Na lądzie szkody wyrządziły tornada, które przeszły przez Cape May, Marmora i Long Beach Island, a także w Dover w Daleware. Ostrzeżenia przed tornadami wydano także dla Nowego Jorku, znacznej części New Jersey, Massachusetts i części Nowej Anglii.

Dzisiaj grzeje: 1. Dwoje naszych sąsiadów w krytycznej sytuacji. Padają dramatyczne rekordy
2. Nie chce ci się zabrać śmieci z lasu? Możesz gorzko pożałować, mandaty będą nawet 10 razy wyższe

Zostały gruzy

Na obszarze od Nowego Jorku po Karolinę Północną ponad 2,8 miliona odbiorców zostało bez prądu, o czym poinformowali jego dostawcy. Huragan pierwszej kategorii na północnych krańcach Karoliny Północnej dokonał ogromnych zniszczeń, a jak twierdzą mieszkańcy, po kilku godzinach lokalny kemping zmienił się w gruzowisko. Według amerykańskiego Narodowego Centrum Huraganów, w środę rano burza znajdowała się około 110 kilometrów na południowy zachód od Quebec w Kanadzie i niosła ze sobą porywy wiatru o prędkości ponad 65 kilometrów na godzinę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagłe odejście z Kanału Sportowego. Szeregi redakcji opuszcza jeden ze współtwórców projektu
  2. Wiadomości TVP upatrzyły kolejny obiekt ataków. Nawet po wyborach nie odpuszczają
  3. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy
  4. Skandaliczna kradzież w Mielnie. Aż trudno uwierzyć, że ktoś spróbował
  5. Jechała pociągiem do Gdyni. Powiedziała całą gorzką prawdę
  6. Dramatyczna interwencja policji. Starsza kobieta masowo gromadziła psy w strasznych warunkach

Źródło: TVN Meteo

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł