pogoda samolotpixabay.com/Pexels

Samoloty same mogą "produkować" śnieg. Zaskakujące doniesienia naukowców

Pogoda codziennie potrafi nas zaskoczyć. Opady śniegu mogą na przykład pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Okazuje się, że za te opady mogą być odpowiedzialne samoloty.

Pogoda potrafi być zmienna. W jednej sekundzie może świecić słońce, a po chwili mogą pojawić się opady, zarówno deszczu jak i śniegu. Do powstania tych drugich mogą przyczyniać się samoloty. Tak przynajmniej wynika z obserwacji Narodowej Służby Pogodowowej, która to zjawisko zauważyła w zeszłym tygodniu na lotniskach O’Hare i Midway w Chicago.

Skandaliczne sceny w znanym, polskim aquaparku. Rodzina została zastraszonaSkandaliczne sceny w znanym, polskim aquaparku. Rodzina została zastraszonaCzytaj dalej

By samoloty mogły być odpowiedzialne za opady śniegu musi zgrać się ze sobą kilka czynników. Temperatura powietrza musi być na minusie, a samo powietrze musi być bardzo wilgotne. Wtedy samoloty nadciągające na lotnisko znad wody w kierunku lądu sprawiają, że śnieg zaczyna się formować, a następnie powstają regularne opady w okolicy lotniska.

Pogoda jest niesamowita

Według informacji przekazanych przez naukowców, dochodzi wtedy do nagłego przechłodzenia atmosfery. Wchodzi ona wtedy w interakcje ze spalinami oraz parą wodną, która z kolei nie może przekształcić się w kryształki lodu przez brak odpowiedniego bodźca w postaci cząsteczek, dzięki którym mogła by zamarznąć. Gdy samoloty zbliżają się do lądowania trafiają do tej warstwy powietrza i dzięki temu możemy zaobserwować powstawanie śniegu.

Kiedy wszystkie powyższe warunki zostaną spełnione, lądujące samoloty mogą być odpowiedzialne za opady śniegu. Opady te są miejscowe i zwykle nie przekraczają obszaru portu lotniczego, choć zdarzają się wyjątki. Jest to zdecydowanie niesamowite zjawisko i bardzo interesująca ciekawostka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawie połowa Polaków powinna go zapłacić. Podatek od posiadania psa coraz wyższy
  2. Eksperci ostrzegają. Popularny olej może powodować zmiany w mózgu
  3. Lokalne władze biją na alarm. Wprowadzono ostrzeżenia pomarańczowego stopnia za granicą
  4. Kolejny kraj podjął decyzję. Na jego teren nie wpuszczą żadnego turysty, który był w Chinach
  5. 13 dzieci nie żyje, 40 jest rannych. W zagranicznej szkole doszło do tragedii
  6. Chciała zabłysnąć na stoku. Nagle stała się pośmiewiskiem, internauci nie mają litości

źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł