pogoda imgwfot. google map (screen)

IMGW alarmuje. Będzie niebezpiecznie, może zagrażać życiu

Pogoda w najbliższych dniach może być niebezpieczna dla mieszkańców niektórych regionów. IMGW wydało specjalne ostrzeżenia. Dotyczą przede wszystkim południowych województw.

Pogoda na południu Polski może stwarzać zagrożenie. Według prognoz synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej mogą pojawić się silne porywy wiatru oraz burze. Wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia w niektórych województwach.

Stan wyjątkowy w Polsce? Jest konkretna odpowiedź: Stan wyjątkowy w Polsce? Jest konkretna odpowiedź: "To uzasadnione"Czytaj dalej

Pogoda na południu Polski będzie niebezpieczna

Alert pierwszego stopnia został ogłoszony dla pięciu województw. W dolnośląskim do północy w nocy z soboty na niedzielę mogą wystąpić powiewy wiatru z prędkością 25-40 kilometrów na godzinę, w porywach do 90 km/h. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: zgorzeleckiego, bolesławieckiego, lubańskiego, lwóweckiego, jeleniogórskiego, miasta Jelenia Góra, kamiennogórskiego, jaworskiego, legnickiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, miasta Wałbrzych, kłodzkiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego oraz strzelińskiego.

W województwie opolskim wiatr powieje z prędkością 25-40 km/h, w porywach do 90 km/h. Alert pierwszego stopnia obowiązuje tam do godz. 8 w niedzielę w powiatach: brzeskim, nyskim, prudnickim, głubczyckim, kędzierzyńsko-kozielskim, strzeleckim, krapkowickim.

Ostrzeżenia obejmują również województwo śląskie, gdzie zapowiadany jest wiatr z prędkością 25-40 kilometrów na godzinę, w porywach do 90 km/h. Alerty obowiązują do godz. 14 w niedzielę, w powiatach: Jastrzębie-Zdrój, cieszyńskim, pszczyńskim, bielskim, żywieckim, Bielsko-Biała.

Powiewy wiatru o prędkości do 30-40 km/h, w porywach do 90 km/h przejdą przez województwo małopolskie. Ostrzeżenia obowiązywać będą do godz. 14 w niedzielę w powiatach: oświęcimskim, wadowickim, suskim, nowotarskim, myślenickim, limanowskim, nowosądeckim, Nowy Sącz, tatrzańskim, gorlickim.

Sobota pod znakiem silnych wiatrów upłynie również w województwie podkarpackim, gdzie wiatr osiągnie prędkość 30-40 km/h, w porywach do 90 km/h. Ostrzeżenia obowiązują od godz. 8 w sobotę do godz. 15 w niedzielę w powiatach: bieszczadzkim, leskim, sanockim, przemyskim, Przemyśl, brzozowskim, krośnieńskim, Krosno, jasielskim.

Dzisiaj grzeje: 1. TVN wydało oświadczenie ws. Doroty Gardias. Pogodynka zwiedziła całą Polskę, teraz walczy o życie
2. Syn Jacka Kurskiego oskarżony o skrzywdzenie dziecka. Właśnie pojawił się nowy świadek w jego sprawie
3. 1 listopada będzie zakaz przemieszczania się? Jest odpowiedź Rządu. Wszystko jasne

Silniej powieje również w niedzielę. Alert pierwszego stopnia może pojawić sę wtedy w województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim. Z kolei w poniedziałek zapowiadany jest powrót burz. Tego dnia mogą zostać wydane alerty pierwszego stopnia w województwach: śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, mazowieckim, świętokrzyskim, łódzkim.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zabierz psa ze schroniska na spacer. Wyjątkowa akcja na Światowy Dzień Zwierząt 2020
  2. NASA ujawniła piorunujące nagranie. Niezwykle potężny wybuch, nawet naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Zdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w Polsce
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Kot zaatakował psa, wtedy drugi mruczek wkroczył do akcji. Nagranie rozkłada na łopatki

źródło: TVN24

Następny artykuł