pogoda rogi diabłaFot. Pixabay.com/Free-Photos

Niesamowite zjawisko na niebie. Zdjęcie "rogów diabła" trafiło do sieci i zachwyciło internautów

Pogoda w ostatnim czasie lubi ludziom płatać figle. Na szczęście na moment niebo stało się bezchmurne, a widok, który się ukazał, był naprawdę wyjątkowy. "Rogi diabła" zostały natychmiast sfotografowane, a zdjęcie trafiło do sieci.

Pogoda lubi płatać figle i spędzać chmury, gdy ludzie chcą oglądać niezwykłe zjawiska na niebie. Z pewnością nie jedna osoba już się rozczarowała, gdy chciała podziwiać gwiazdy lub pełnię, ale sklepienie było pełne chmur i nie było widać absolutnie nic. Na szczęście tym razem jednak było inaczej, a "rogi diabła" widać było jak na dłoni.

Parki narodowe ratują nasze zdrowie psychiczne. Przełomowe wnioski naukowców, odwiedzając je, stajesz się zdrowszyParki narodowe ratują nasze zdrowie psychiczne. Przełomowe wnioski naukowców, odwiedzając je, stajesz się zdrowszyCzytaj dalej

"Rogi diabła" to nazwa, którą internauci zaczęli określać specyficzną fazę księżyca, którą pewien mężczyzna uwiecznił na zdjęciu. Były to fragmenty słońca, które właśnie wschodziło, a pozostała część gwiazdy przysłonięta była przez księżyc.

Pogoda pozwoliła na zaobserwowanie niezwykłego zjawiska

W niektórych miejscach w Afryce, Azji oraz Australii ludziom udało się zaobserwować niesamowite zjawisko zwane obrączkowym zaćmieniem słońca. Przyciągnęło ono w tamte rejony świata wielu fotografów oraz miłośników niesamowitych zdjęć. Jednemu z nich udało się uchwycić coś naprawdę wyjątkowego.

Elias Chasiotis pojechał specjalnie do Kataru, by zrobić unikatową fotografię, którą następnie pochwalił się w sieci. Na zdjęciu zobaczyć możemy wschód słońca, który jednak prezentuje się zupełnie inaczej, niż wszystkie inne, które widziała do tej pory większość ludzi.

Zdjęcie "rogów diabła" trafiło do sieci

Zza widnokręgu wychyla się słońca, które jednak częściowo przysłonięte jest jeszcze przez niemalże niezauważalny księżyc. Dzięki temu widoczne są jedynie wyraźne, czerwone "rogi", które przez internautów szybko nazwane zostały diabelskimi. Fotografia odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych i opisują je również media z całego świata. Komentowane jest też przez internautów, a wszyscy zgodnie twierdzą, że wygląda niesamowicie i niepowtarzalnie.

pogoda rogi diabła
Fot. Facebook.com/Elias Chasiotis

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niedźwiedzie w Polsce nadal nie śpią? "Drapieżniki są nadal aktywne"
  2. Czechy coraz bardziej kuszą Polaków zimą. Narciarze dają się przekonać knedlikami i narciarskimi szlakami
  3. Ryanair ogłosił specjalną, noworoczną ofertę. Czeka pół miliona biletów, ale trzeba się pośpieszyć
  4. Wygląda cudownie, lecz jej historia przeraża. Rajska wyspa we Włoszech skrywa mroczny sekret
  5. Właściciel pubu przegrał zakład. Teraz całemu Sydney będzie stawiał darmowe piwo
  6. Warszawa w pierwszej piątce najnudniejszych miast Europy. Zaskakujące wyniki najnowszego głosowania

Źródło: Interia

Następny artykuł