pogoda żywioł uderzyłFot. https://mapy.meteo.pl/

Żywioł uderzy. Pilne ostrzeżenia dla Polaków z samego rana

Pogoda w wielu regionach może prowadzić do niebezpiecznych zjawisk. W związku z uderzeniem żywiołu, z samego rana pojawiły się pilne ostrzeżenia dla Polaków. Zagrożenie wynikające z niekorzystnych warunków jest realne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej szczególnie alarmuje mieszkańców kilku regionów, w których należy zachować większą ostrożność.

Pogoda zmieni się bardzo niekorzystnie. We wtorek 1 września Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał pilne ostrzeżenia dla Polaków w związku z niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi. W kilku regionach może być szczególnie niebezpiecznie. Temperatura będzie znacznie niższa, w dodatku nad Polską pojawią się burze z opadami deszczu.

Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenieOd 2 września zakaz. Już jest rozporządzenieCzytaj dalej

Zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pogoda na dzisiaj, tj. 1 września, będzie niekorzystna. Nad Polską przejdą burze z opadami deszczu. Według synoptyków miejscami może pojawić się również grad. Do gwałtownych zmian może dojść szczególnie na południu kraju, dlatego służby postanowiły wydać ostrzeżenia dla kilku województw.

Pogoda na 1 września. Nad Polską pojawią się burze.

W związku ze zmianami, jakie przyniesie pogoda, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla województwa małopolskiego, podkarpackiego oraz śląskiego. Na południu kraju mogą pojawić się także opady gradu. Dodatkowo północne powiaty wymienionych województw zostały objęte alertem drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Może tam spaść do 70 mm deszczu na metr kwadratowy, natomiast prędkość wiatru może osiągać 80 km/h.

- W dzień zachmurzenie duże i opady deszczu, szczególnie na południu kraju. Miejscami spadnie tam do 20 mm, a w górach nawet do 40 mm deszczu. Chłodno, w najcieplejszym momencie dnia od 16°C do 19°C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, głównie północno-wschodni - czytamy w komunikacie IMGW-PIB Meteo Polska w mediach społecznościowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażająca prawda o kuchenkach gazowych. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę
2. Z ostatniej chwili. Poważne zmiany na liście krajów z zakazem lotów do Polski
3. Rodzice uczniów wykupują jeden kluczowy produkt, ceny drastycznie idą w górę. Albo kupisz teraz, albo później wydasz fortunę

Pogoda z początkiem września przyniesie przede wszystkim burze oraz znaczne ochłodzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 do 20 stopni Celsjusza. Wyraźnie chłodniej będzie na Podlasiu, gdzie spadnie nawet do 13 stopni Celsjusza. Ciśnienie wyniesie 1003 hPa i będzie spadać. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o zakazie, który wejdzie w życie od 2 września.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz grzmi na temat skoków narciarskich. Nie ugryzł się w język, "nie wyobrażam sobie tego"
  2. Ewa Drzyzga poprowadzi "Dzień Dobry TVN". Niewielu wie, że ma za sobą prawdziwy zdrowotny koszmar
  3. Wyciekły zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego z wakacji. Aż trudno uwierzyć, jak on wygląda
  4. Julia Wróblewska pokazała zdjęcie z Suntago Wodny Świat. Rozbiła bank, fani przecierają oczy
  5. Zenek Martyniuk wyjawił wszystko. Wydaje majątek za granicą
  6. Chciał uśpić golden retrievera z powodu nadwagi. Decyzja weterynarza nie mogła być inna

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł