podróżowanieFot. pixabay.com/ RainerPrang

Podróżowanie w 2021 roku. Zmiany, które czekają wszystkich wczasowiczów

Podróżowanie w 2021 roku będzie wyglądało nieco inaczej niż dotychczas. Czy trzeba będzie się testować i szczepić? Jest to pytanie, które z pewnością pojawiać się będzie coraz częściej. Portal weekendowi.pl przygotował zestawienie poparte analizami specjalistów o największych zmianach

Podróżowanie z pewnością jeszcze przez długi czas będzie wiązało się z licznymi ograniczeniami. Zdaniem specjalistów koronawirus tak szybko nie zniknie, dlatego nie ma co oczekiwać, że wakacje będą w pełni swobodne. Jest jednak kilka rzeczy, których możemy spodziewać się po nadchodzącym lecie.

Jak wyglądać będzie podróżowanie w 2021 roku?

Jak czytamy, szczepienia nie będą konieczne w Europie, jednak zdecydowanie ułatwią nam życie. Jak czytamy, masowe szczepienia przeciw COVID-19 są warunkiem ożywienia w branży lotniczej i turystycznej. Dzieje się tak, ponieważ zwiększona odporność populacyjna doprowadzi do mniejszej liczby zakażeń. Skutkiem tego będzie zniesienie części restrykcji. Również w podróżowaniu.

Wiele wskazuje jednak na to, że w Polsce duża część osób nie zdąży lub nie będzie chciała zaszczepić się przeciw Covid-19 przed wakacjami. Nie ma jeszcze wytycznych z poszczególnych państw UE, natomiast wiele wskazuje na to, że podróżowanie będzie wówczas zależne od średniej liczby nowych zakażeń.

Przyjezdni z państw o wyższej liczbie zakażeń mogą być wówczas zobowiązani do okazania negatywnego wyniku testu lub odbycia kwarantanny. Osoby zaszczepione będą mogły być z niego zwolnione - takie rozwiązanie od kwietnia zapowiedział już m.in. Cypr, wkrótce może dołączyć do niego również Singapur oraz inne państwa.

Burmistrz Karpacza stracił cierpliwość. „UprzedzaliśmyBurmistrz Karpacza stracił cierpliwość. „Uprzedzaliśmy"Czytaj dalej

Szybko nie będzie można pożegnać się również z testem na koronawirusa, który dla osób niezaszczepionych może stać się nieodłącznym elementem podróży. W wielu państwach wciąż mogą być wymagane wyniki badań sprzed nie więcej niż 72 godzin, jednak coraz częściej będzie można spotkać się z opcją wykonania testu na lotnisku i będą one coraz dokładniejsze.

Złą wiadomością jest jednak, że być może konieczna będzie rezygnacja z popularnych jednodniówek czy city breaków. Będzie to związane z wyższymi kosztami takich wycieczek ze względu na konieczność doliczenia do nich ceny testu.

Wiele wskazuje na to, że największą popularnością w biurach podróży będą cieszyć się oferty last minute. Turyści będą obawiać się rezerwacji wakacji z dużym wyprzedzeniem ze względu na dynamiczną sytuację i szybkie zmiany restrykcji. W efekcie będzie można spodziewać się bardzo atrakcyjnych ofert.

Chociaż według analiz wakacje w 2021 również mają być tanie, to bardziej niż pewne jest, że w tym roku linie lotnicze wprowadzą wzrost tzw. ukrytych opłat, czyli wszystkiego, czego nie obejmuje bilet. Dotyczy to m.in. opłat za bagaż – podręczny i nadawany.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Bufet w hotelu

Bufet w hotelu, fot. pixabay.com/Engin_Akyurt

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: weekendowi.pl

Następny artykuł