podróżnik PolskaFot. Pixabay.com/snicky2290

Opisali typowego podróżnika z Polski. Wielu turystów nie będzie zadowolonych

Podróżnik z Polski ma określony swój profil. Ustalono go za pomocą Ogólnopolskiego Badania Podróżników, jednak z jego wynikami nie zgodzić się może wielu Polaków.

Podróżnik z Polski charakteryzuje się okrślonymi cechami, które sprecyzowało badanie. Rynek turystyczny w naszym kraju jest jednym z najprężniej rozwijających się w Europie, a takie raporty pomagają m.in. formom personalizować swoje usługi, by powiększać swoje zyski. Dostarczają one również informacji samym turystom, choć często trudno w nie uwierzyć.

Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. "Czy ona nie ma spodni?"Czytaj dalej

Ogólnopolskie Badanie Podróżników zrealizowane zostało przez Klub Podróżników Soliści oraz firmę MANDS. Aby go stworzyć, przepytano 6391 podróżników, a wyniki są zaskakujące, wielu turystów może się zdziwić, a nawet oburzyć.

Jaki jest "typowy" podróżnik z Polski?

Jak się okazuje, typowy podróżnik z Polski jest podróżniczką - dla wielu może być to zaskoczenie, ale to właśnie panie stanowiły 68% osób deklarujących się jako podróżnicy. Co więcej, zwykle jest to singielka z dużego miasta, która ma 25-34 lata. Z pewnością wielu turystów zwiedzających świat ze swoimi ukochanymi, drugimi połówkami, będzie zawiedzionych.

Nie mniej zaskakujące są również wnioski dotyczące miejsc, w które jeździmy. Okazuje się, że Polacy wyjątkowo boją się wyjeżdżać poza Europę. Aż 97% z nas, statystycznie, w ostatnim roku była tylko na Starym Kontynencie. Na drugim miejscu znalazła się Azja, która zebrała jedynie 38%. Pozostałe kontynenty nie przekroczyły nawet 15%.

Wielu turystów może się zdziwić

Smutne są statystyki dotyczące zakupu biletów lotniczych. Niestety wyraźnie pokazują, że Polacy cały czas skupieni są przede wszystkim na cenie, co związane jest z poziomem życia. Aż 34% z nas najpierw patrzy na koszt biletów, dopiero potem na ilość przesiadek. Zaskakujące jest to, że zaledwie 16% zwraca uwagę na miejsce wylotu - zwykle nas to nie interesuje, o ile cena jest niska.

Motywujące są wyniki dotyczące walorów, na których skupiamy się podczas naszej podróży. Aż 88% z nas stawia na podziwianie piękna natury. To bardzo miły wniosek, pokazujący, że Polacy wciąż chcą żyć blisko natury. Na drugim miejscu znalazło się jedzenie oraz lokalna kuchnia, a podium zamyka kultura i lokalne społeczności. Oburzyć się mogą fani historii oraz nauki - zwiedzanie zabytków oraz muzeów zebrało jedynie 45% odpowiedzi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. Objaw raka płuc widoczny na twarzy. Nigdy go nie lekceważ
  3. Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował dziesiątki istnień, GOPR w żałobie
  4. Straszna wiadomość z zapory w Solinie. 20-latek nie żyje
  5. Huragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go Nessie
  6. Wielka tragedia, dzieci nie miały szans na przeżycie. 13 podopiecznych zmarło w domu dziecka, TVP przekazała wiadomość o smutnych wydarzeniach za granicą

Źródło: Fly4Free

Następny artykuł