podróż lotniskopixabay.com/RainerPrang

Turyści zapominają, a potem denerwują wszystkich na lotnisku. Jedna rzecz sprawi, że kolejka do kontroli będzie szła błyskawicznie

Podróżnik często ma problem z pakowaniem się przed podróżą samolotem. Turyści zapominają szczególnie o jednej rzeczy. Jeśli wszyscy zaczniemy robić to prawidłowo, kolejka do kontroli na lotnisku będzie szła błyskawicznie.

Podróżnik przygotowując się do swojej wyprawy musi zadbać o wiele rzeczy. Jedną z najważniejszych rzeczy przed podróżą jest z całą pewność przygotowanie odpowiedniego bagażu. Wielu z nas niestety cały czas zapomina jakie rzeczy można, a jakich nie można pakować do bagażu podręcznego.

Para dała się ponieść miłosnej fantazji w samolocie. Pasażer wszystko nagrał, był oburzonyPara dała się ponieść miłosnej fantazji w samolocie. Pasażer wszystko nagrał, był oburzonyCzytaj dalej

Jednym z najczęstszych błędów turystów jest umieszczanie w bagażu podręcznym płynów przekraczających swoją objętością 100 ml. Dotyczy to głównie kosmetyków. Nie pamiętamy również, że buteleczki z kosmetykami powinniśmy trzymać umieszczone w przezroczystej torebce o maksymalnej pojemności jednego litra.

Podróżnik do swojego lotu powinien odpowiednio się przygotować

Turyści bardzo często zapominają o tak oczywistych sprawach, a potem denerwują wszystkich na lotnisku. Przez takich gapowiczów kontrole bagażu i bezpieczeństwa często znacząco się przedłużają. Podróżni stoją w długich kolejkach, irytują się, atmosfera robi się bardzo gęsta. A wystarczy tylko przestrzegać przepisów.

Kosmetyki bez ograniczeń można przewozić w bagażu rejestrowanym, czyli takim, który podróżuje w specjalnie przygotowanym do tego luku bagażowym. Jeśli zaś w cenie naszego biletu dysponujemy jedynie bagażem podręcznym, transport kosmetyków należy odpowiednio przygotować.

Dezodoranty, perfumy, kremy, emulsje do opalania, mydła, szampony, żele pod prysznic, lakiery do paznokci, olejki do kąpieli, pasty do zębów, płyny do płukania jamy ustnej, płyny do demakijażu, tusze do rzęs, fluidy, pudry czy szminki trzeba spakować do osobnych pojemników o objętości maksymalnie 100 ml każdy. Wszystkie te buteleczki i pojemniki trzeba następnie włożyć do przezroczystej torebki – jej maksymalna pojemność wynosi jeden litr.

Produktów tych jest naprawdę dużo, a pojemność torebki jest ograniczona. W tej sytuacji najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, by do naszego bagażu zabrać jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. Unikniemy wtedy problemów z pojemnością naszej torby, a przy okazji przysłużymy się do dobrej atmosfery na lotnisku. Nikt z nas swoim bezmyślnym zachowaniem nie chce przecież denerwować innych pasażerów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. Mole spożywcze są niebezpieczne dla zdrowia. Domowe sposoby na pozbycie się ich
  3. Krzyki i panika na pokładzie samolotu. Wpadli w huragan, pilot 5 razy próbował lądować
  4. Nie tylko WizzAir z Polski. Nagrania samolotów walczących z huraganem wywołują ciarki, ale pilotom należą się brawa
  5. Będzie nowe województwo na południu Polski? Nie wszyscy się ucieszą, "temat jest w obiegu"
  6. Mąż pracujący za granicą napisał żonie, że nie wyśle jej pieniędzy. Odpowiedź kobiety rozkłada na łopatki, popłaczecie się ze śmiechu

Następny artykuł