podróżnik CejrowskiScreen/youtube/TVP Info

Wojciech Cejrowski zabrał głos ws. brexitu. Jego słowa wywołały burzę

Podróżnik Wojciech Cejrowski został zapytany o swoje refleksje dotyczące brexitu. Jak zwykle jego odpowiedź odbiła się głośnym echem, nie każdemu przypadła do gustu.

Podróżnik Cejrowski to jednak z najbardziej znanych postaci w świecie polskiej turystyki. Na jego programach podróżniczych wychowało się wielu młodych ludzi, ciekawych świata, jednak nieco inaczej sprawa się ma z jego poglądami oraz publicznymi wypowiedziami.

Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusaWszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusaCzytaj dalej

Powszechnie wiadomo, że Wojciech Cejrowski słynie z kontrowersyjnych wywiadów oraz głośnego mówienia o swoich poglądach, z którymi wiele osób się nie zgadza. Tak się stało również tym razem, gdy podróżnik zapytany został o swoje przemyślenia dotyczące brexitu oraz innych kwestii związanych z wyjściem UK z Unii Europejskiej.

Podróżnik Cejrowski o brexicie

Wojciech Cejrowski był gościem Krzysztofa Skowrońskiego w radiu WNET. Kwestią brexitu żyje w ostatnich dniach cała Europa, o to więc też zapytano sławnego, polskiego podróżnika.

- Mówiło się [w USA - red.] o odzyskaniu niepodległości przez Wielką Brytanię. O święcie niepodległości. O tym, że fajerwerki takie jak na 4 lipca w Ameryce. Ogólnie pozytywnie odebrano ten ruch i współpraca między Wielką Brytanią a Ameryką wreszcie będzie mogła ruszyć, bo była w kajdanach na nogach i rękach, związanych z tym, co Bruksela nakładała na wszystkich równo - stwierdził.

Słowa te odbiły się głośnym echem wśród Polaków. Nie każdy zgadza się z takim spojrzeniem, zwłaszcza sympatycy Unii Europejskiej w obecnym kształcie. Na tym jednak wywiad się nie zakończył. Cejrowski podkreślił jeszcze dosadniej, jak w jego sposób polityka wpływa na działania w Unii.

- Jak Bruksela, politycy nie wybierani, tylko mianowani, nie lubią Trumpa, to współpraca gospodarcza z Ameryką jest trudniejsza. Nawet w sytuacji, gdy Wielka Brytania chciałaby sobie współpracować, to będąc w Unii, miała utrudnienia - mówił w radiu Wnet.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mama włożyła najmłodsza córeczkę do piekarnika i włączyła go. Do sieci wyciekły zdjęcia
  2. Lekarze ostrzegają przed prawdziwą epidemią. Znamy jej przyczynę
  3. Na pokład Ryanaira wejdzie jeszcze więcej pasażerów. Będzie ciasno, turyści dostaną białej gorączki
  4. PKP wycofało wagony przystosowane z trasy. Od tłumaczeń gotuje się krew w żyłach
  5. 50 lat temu powstało miasto, w którym doszło do strasznej katastrofy. Dziś nadal wielu boi się tam jechać
  6. Z ostatniej chwili: legenda piłki nożnej cierpi na koronawirusa. Lekarze potwierdzili najgorszą diagnozę

Źródło: Dorzeczy

Następny artykuł