Podróżnik pająkFacebook.com/Rizsavi Tamás

Na co dzień niczym się nie wyróżnia. Gdy nabiera chęci na podróż, publikuje z niej zdjęcia, od których cierpnie skóra

Pewien podróżnik ma bardzo niecodzienną i ryzykowną pasję. Na co dzień pracuje jako maszynista, ale gdy ma czas wolny, lubi zaszaleć. Wspina się wtedy w przerażających miejscach i robi zdjęcia, od których na całym ciele pojawiają się ciarki.

Podróżnik Tamás Rizsavi pochodzi z Węgier i nie wyobraża sobie nudnego życia, w którym każdy dzień wygląda tak samo. Choć na co dzień kieruje pociągami, w każdej wolnej chwili planuje kolejne, przerażające przedsięwzięcie. Uwielbia ryzyko oraz fotografię, a jego sposób na łączenie tych dwóch rzeczy zapiera dech w piersiach tysięcy internautów.

Koniec z pamiątkami w Rzymie przy atrakcjach. Przełomowa decyzja władzKoniec z pamiątkami w Rzymie przy atrakcjach. Przełomowa decyzja władzCzytaj dalej

Tamása nie przepada za zwykłym zwiedzaniem najsłynniejszych, turystycznych miejsc. Nie dla niego robienie popularnych selfie z zabytkami czy kupowanie oklepanych magnesów na lodówkę lub widokówek. Ten podróżnik ze swoich wojaży chce przywieźć coś więcej - emocje i wspomnienia, które uwiecznia na przerażających fotografiach.

Tamás to nie jest zwyczajny podróżnik

Aby osiągnąć swój cel i dostarczyć organizmowi adrenaliny, Tamása wspina się na wiele najwyższych budowli i robi z nich zdjęcia. Uwielbia skakać po dachach budynków czy przęsłach mostów i pokazywać świat swoimi oczami. Aby jednak oglądać jego fotografie, nie można mieć lęku wysokości - są one najwyższej jakości i robią piorunujące wrażenie, jednak mogą też wywoływać mdłości i jeżyć włos na głowie.

Jak podają media, Tamás nie zawsze jednak postępuje zgodnie z prawem, by osiągnąć swój kolejny cel. Często wybiera miejsca, które są niedostępne, a wejście na nie jest surowo zabronione. Korzysta również z dróg ewakuacyjnych, niedostępnych dla przypadkowych turystów. Podkreśla jednak, że ryzyko stara się ograniczać na każdy, możliwy sposób, na co dowodem ma być korzystanie z różnego rodzaju zabezpieczeń, np. karabińczyków.

Jego zdjęcia zachwycają i przerażają turystów

Swoje zdjęcia podróżnik regularnie wrzuca na swojego Instagrama, którego obserwuje już ponad 23 tysiące internautów. Każde zdjęcie wywołuje ciarki i jest ekscytujące, ale również wykonane w bardzo wysokiej jakości. Wiele fotografii ma również niezwykły klimat, a o kunszcie i profesjonalizmie twórcy świadczą te prace, które wykonywane są z poziomu gruntu.

Jak można się domyślić, pod każdą z publikacji natychmiast pojawiają się setki reakcji zachwyconych fanów oraz komentarze zachwytu. Z jednej strony internauci podkreślają niezwykłą odwagę mężczyzny, z drugiej jednak się o niego boją i ostrzegają.

podróżnik pająk

podróżnik pająk

podróżnik pająk

Fot. Instagram/tamas_rizsavi

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 22-latek został bohaterem, ratował koale z pożaru. Jego zdjęcia obiegają sieć lotem błyskawicy
  2. Koszmar na lotnisku, kobieta zmarła po wyjściu z samolotu. Zatruła się dymem z pożarów
  3. Wygląda jak z bajki, ale istnieje naprawdę! Różowy basen zapiera dech w piersiach [ZDJĘCIA]
  4. Turystyczny raj przedłuża darmowe wizy dla Polaków. Możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy
  5. Dramat na pokładzie samolotu. Załoga zrobiła wszystko, ale niestety i tak doszło do najgorszego
  6. Zagraniczna linia lotnicza rozdaje 50 tys. biletów zupełnie za darmo. Wystarczy spełnić tylko jeden warunek

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł