Podróże Guliwera. Ekranizacja z 2010 rokuyoutube.com/ IGN (screen)

Czytaliście "Podróże Guliwera"? Dziś mało kto o nich pamięta

"Podróże Guliwera" to klasyk światowej literatury. Autorem powieści jest Jonathan Swift. To jedna z najsłynniejszych historii, która uwielbiana jest szczególnie przez dzieci. Powstały także ekranizację. Czytaliście tę książkę?

"Podróże Guliwera" to powieść Jonathana Swifta, która została napisana w 1726 roku. Niewiele osób jednak wie, że to nie jest pełny tytuł, a jedynie skrót myślowy. W rzeczywistości książka nazywa się "Podróże do wielu odległych narodów świata, w 4 częściach, opisane przez Lemuela Guliwera, najpierw lekarza okrętowego, później kapitana kilku statków". Czytaliście tę powieść?

Premier wydał oświadczenie, wracają restrykcje dot. pubów i restauracji. Porażające informacje z zagranicyPremier wydał oświadczenie, wracają restrykcje dot. pubów i restauracji. Porażające informacje z zagranicyCzytaj dalej

"Podróże Guliwera". Słynna powieść

Jest to historia pełna humoru i filozoficznego podejścia do świata i człowieka. Bohaterem jest Lemuel Guliwer, który od najmłodszych lat marzył o niezwykłych przygodach. To marzenie spełniło się w czasie długich podróży. Pojawił się w kraju Liliputów, a następnie poznał państwo olbrzymów.

Mógł się dowiedzieć, jak to jest być najsilniejszym. Potem jednak los się odwrócił i był tym najmniejszym i najsłabszym. W kraju poznał obce obyczaje i nieznaną kulturę. Na koniec wyciągnął wniosek, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

Oryginalna wersja książki jest ostrą i brutalną satyrą. Jej opublikowanie w XVIII wieku świadczy o tym, że już wtedy w Wielkiej Brytanii była wielka wolność słowa. Wiele osób uważa, że książka ma podłoże polityczne, a niektóre postacie są bezpośrednim odniesieniem do danych polityków.

Dzisiaj grzeje: 1. Awaryjne lądowanie nie powiodło się, wszyscy nie żyją. Tragedia za granicą
2. Prowadzący "Pytanie na śniadanie" natychmiast wyrzucony z pracy. Skomentował, co myśli, nikt się nie spodziewał słów tego typu
3. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu

Powstało pięć ekranizacji tej powieści. Najstarszy film pochodzi z 1935 roku. Była to radziecka produkcja czarno-biała, która częściowo była animacją. Najnowszy film jest reżyserii Roba Lettermana i został nakręcony w Hollywood. Jego premiera była w 2010 roku i przyciągnął do kin miliony widzów. Czytaliście "Przygody Guliwera"? Czekamy na wasze wrażenia na naszym profilu na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupił fermę i przeprowadził się na nią z żoną i córeczkami. Właściciel zginął od 7 strzałów, rusza proces
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Tata zrobił córeczce zdjęcie na łódce. Dopiero później zobaczył piorunujący szczegół, włosy stają dęba
  4. Skandal w turystycznym mieście na zachodzie Polski. Ręce opadają. Jest nagranie
  5. Leciała samolotem i nagle poczuła silny ból. Na pokładzie rozpoczęła się akcja. Finału nikt się nie spodziewał
  6. Ustawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali się

Źródło: Wikipedia, ambelucja.pl

Następny artykuł