Podróże do Iranu z czerwonym światłem.Fot. Unsplash.com/ Ashkan Forouzani

Nagła decyzja Rządu. Ministerstwo odradza podróżowanie do kolejnego kraju. Nie jest dobrze

Podróże do jednego z państw, które stopniowo zaskarbiało sobie sympatię wśród turystów, teraz są odradzane przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Zdaniem resortu, istnieje spore ryzyko wystąpienia trudności podczas powrotu.

Podróże do jednego z państw Bliskiego Wschodu są stanowczo odradzane przez polski MSZ. Ze względu na wysokie wskaźniki zachorowalności, a także miejscowe restrykcje, zarówno wjazd, jak i powrót będą znacząco utrudnione.

Podjęli decyzję. Wszystko wraca do normy. Już za kilka dni obywatele UE będą mieli więcej swobodyPodjęli decyzję. Wszystko wraca do normy. Już za kilka dni obywatele UE będą mieli więcej swobodyCzytaj dalej

Podróże do Azji w oczach MSZ-u

Jak podają dziennikarze Onetu, podróże do Iranu są stanowczo odradzane przez polski resort spraw zagranicznych. Już wcześniej Teheran deklarował, że zwalczył epidemię, jednak ostatnie wskaźniki podają w wątpliwość zapewnienia tamtejszych władz. W skali całego kontynentu to właśnie Iran (za Indonezją i Indiami) musi radzić sobie z największą liczbą przypadków.

- Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do Iranu, w związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym wirusem SARS-CoV-2 oraz wynikającym z niego zawieszeniem większości połączeń lotniczych i zamknięciem granic lądowych - czytamy na stronie polskiego MSZ-u.

Podróże do Iranu w cieniu wirusa

Iran od początku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemiologicznego odnotował 436 tys. przypadków zachorowań. Tzw. ozdrowieńców jest 368 tys., jednak Ministerstwo Zdrowia potwierdziło również 25 015 zgonów, których bezpośrednią przyczyną był COVID-19. Raporty z 24 września mówią o skoku zachorowań rzędu 3521 przypadków. Podróże do Iranu to także spore ryzyko wizowe.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki strach i krzyki na pokładzie samolotu. Służby wkroczyły do akcji

2. Lepiej przeszukajcie kieszenie. Za niepozorną 10-groszówkę dostaniecie 20 tys. zł
3. Lech Wałęsa nie próżnuje. Wybrał się na bajeczne wakacje. Co za luksusy

Podróże do Iranu wiążą się z obowiązkiem wyrobienia wizy. Na podstawie wyłącznie paszportu można starać się o wjazd dopiero na lotnisku w Teheranie, jednak najbezpieczniejszym wariantem jest skorzystanie z biur lub samodzielne udanie się do ambasady. Co ważne, wyrabianie wizy na własną rękę może trwać nawet miesiąc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strażacy uratowali 2-tygodniowego kotka ze środka drogi. Kiedy go umyto, odkryto, że wygląda jak postać z filmu
  2. NASA zdradziła szczegóły legendarnej misji. Na naszych oczach tworzy się historia
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: Onet/ MSZ

Następny artykuł