podróże Martyna wojciechowskafot. instagram.com/ martyna.world

Cenicie Martynę Wojciechowską? Dla wielu osób jest inspiracją

Podróże Martyny Wojciechowskiej z programu "Kobieta na krańcu świata" przyciągają tłumy przed telewizory. Podróżniczka ma na swoim koncie również liczne osiągnięcia podróżnicze oraz kilka publikacji książkowych. Cenicie jej dorobek turystyczny?

Podróże Martyny Wojciechowskiej od lat wzbudzają ogromne zainteresowanie. Jej dorobek jest znacznie większy niż możemy zobaczyć nawet w "Kobiecie na krańcu świata". Cenicie osiągnięcia polskiej podróżniczki?

Okropne wieści z południa Polski. Musieli działać bardzo szybko. Liczyła się każda minutaOkropne wieści z południa Polski. Musieli działać bardzo szybko. Liczyła się każda minutaCzytaj dalej

Podróże Martyny Wojciechowskiej

Martyna Wojciechowska znana jest przede wszystkim z programu "Kobieta na krańcu świata", gdzie zwiedziła kawał globu, pokazując sylwetki wielu wspaniałych kobiet oraz życie codzienne i kulturę w różnych, nawet najdalszych krajach. Jeden z odcinków programu został przekształcony w dłuższy film dokumentalny "Ludzie duchy", poświęcony dzieciom chorym na albinizm w Tanzanii, które ze względu na swój wygląd są prześladowane.

Podróżniczka może pochwalić się jeszcze szeregiem wspaniałych osiągnięć. W 2002 roku jako trzeciej Polce udało jej się zdobyć Koronę Ziemi, czyli szczyty najwyższych gór każdego z kontynentów. Jest również drugą, która dokonała tego czynu w trudniejszej wersji Reinholda Messnera.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili. Czarny dym widać z wielu kilometrów, strażacy są bezradni. Fatalna sytuacja na południu Polski
2. Prowadząca "Pytanie na śniadanie" ujawniła pewne szczegóły programu. Czy może ponieść konsekwencje?
3. Pani Magda szła do Morskiego Oka i nie mogła uwierzyć. Od razu wyciągnęła telefon

Przez 10 lat pełniła funkcję redaktor naczelnej polskiej edycji National Geographic oraz Discovery. Funkcję objęła w lutym 2007. Z ramienia wydawnictwa wydała kilka publikacji książkowych, przede wszystkim „Dzieciaki Świata”, „Zwierzaki Świata”, „Kobieta na krańcu Świata” czy zapis z wyprawy na Mount Everest „Przesunąć Horyzont”. Zrezygnowała z pełnionej funkcji 17 stycznia 2017.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krowa tonęła we łzach. Myślała, że jedzie na rzeź, niespodziewanie kierowca ciężarówki obrał inny kurs
  2. NASA zapowiedziało, kiedy wyśle kolonizatorów na Marsa. Elon Musk chce to zrobić dużo szybciej
  3. Właśnie wydano ostrzeżenie dla części Polaków. Zacznie się już jutro, złe wieści dla urlopowiczów
  4. Potężne zagrożenie w części Polski. IMGW bije na alarm
  5. Byliście w Błędnych Skałach? Niesamowite miejsce
  6. "Piątka dla zwierząt" uchwalona. Koniec ferm futrzarskich w Polsce, ale konkurencja nie śpi

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł