Podróże zdjęciaFot. Pixabay.com/Free-Photos

Turyści robią tam zdjęcia najczęściej. To prawdziwe cuda dla wszystkich osób kochających piękne widoki

Podróże z aparatem są wyjątkowe. Uwieczniamy widoki, których nie chcemy nigdy zapomnieć, dzięki czemu możemy zawsze wrócić do tych wyjątkowych chwil. Są jednak miejsca, które szczególnie często są fotografowane i nie bez powodu - są naprawdę piękne.

Podróże po świecie rozwijają każdego z nas, dostarczając jednocześnie ogromną dawkę emocji. Poznawanie nowych kultur, odwiedzanie nieznanych miejsc czy poznawanie ludzi to niesamowite przeżycia, które chciałoby się uwiecznić. W dobie niewielkich aparatów jest to naprawdę łatwe i nic dziwnego, że robią to miliony turystów z całego świata.

19-latek cudem przeżył wybuch wulkanu w Nowej Zelandii. Gdy wybudził się ze śpiączki, odkrył straszną prawdę19-latek cudem przeżył wybuch wulkanu w Nowej Zelandii. Gdy wybudził się ze śpiączki, odkrył straszną prawdęCzytaj dalej

Istnieją jednak miejsca, w których zdecydowanie częściej sięgamy po aparat i naciskamy spust. To prawdziwe raje dla wszystkich fanów przepięknych fotografii oraz samych fotografów - zarówno tych profesjonalnych, jak i robiących zdjęcia tylko dla zabawy. Każde z nich jest wyjątkowe i niepowtarzalne, a trzy z nich wiodą prym w tej kwestii.

Najczęściej fotografowane miejsca na świecie

Na zlecenie sieci hoteli InterContinental, wykonano niecodzienne badania. Przeanalizowano miejsca, które najczęściej fotografowane są przez turystów na podstawie częstotliwości zamieszczania ich na Instagramie. Sprawdzano m.in. liczbę oznaczeń oraz najpopularniejsze hasztagi. Jak się okazuje, przyniosło to zaskakujący efekt i wykazało, że podróże z aparatem w ręku są już absolutnym standardem.

Ponadto udało się wyłonić najczęściej fotografowane miejsca na całym świecie. Na pierwszym miejscu tego zestawienia znalazła się perła Europy - wieża Eiffla. Jak można odczytać z wyników, to właśnie ta atrakcja stanowi 53% wszystkich zdjęć z Paryża. Co więcej, jej fotografie to aż 10% wszystkich postów podróżniczych opublikowanych na Instagramie.

Jeśli podróż, to tylko z aparatem

Drugie miejsce zajmuje najsłynniejsza promenada wschodu, czyli Bund. Zlokalizowana jest w Szanghaju i niesamowicie prezentuje się szczególnie w nocy. Fotografia tego miejsca to aż 44% wszystkich zdjęć z tego miasta.

Pierwszą trójkę najczęściej fotografowanych miejsc na świecie zajmuje najwyższy budynek świata - Budż Chalifa. Ma 828 metrów wysokości i naprawdę robi piorunujące wrażenie. Znajduje się na 36% wszystkich zdjęć, jakie turyści robią i publikują z Dubaju. Kolejne miejsca to m.in. Opera w Sydney, stanowisko archeologiczne w Meksyku - Teotihuacan czy Central Park w Nowym Jorku.

podróże Eiffla
Fot. Instagram/fialkowskamarlena

podróże khalifa
Fot. Instagram/burjkhalifa

podróże khalifaFot. Instagram/killlkilll

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poczuj się niczym szlachta i zostań współwłaścicielem zamku we Francji. Wystarczy, że masz w portfelu 220 zł
  2. Chwile grozy na pokładzie samolotu. Pasażer próbował dokonać szturmu na kokpit, zaatakował załogę
  3. Niektórych przeraża, innych fascynuje. Wycieczki do Czarnobyla przyciągają tłumy
  4. Jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Koniecznie zabierz tam swoją miłość
  5. Tajemnicze znalezisko na brzegu. Stwór wygląda przepięknie, ale może być bardzo niebezpieczny
  6. Niezwykły czyn dwóch Polaków. Odbudowali średniowieczny zamek

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł