podróże kulinarneScreen/youtube/Last Chance for Animals

Restauracja, w której sam musisz upolować zwierzę. Daje do myślenia, odważyłbyś się?

Podróże kulinarne to domena wielu turystów. Rozkoszowanie się kuchnią z różnych stron świata to prawdziwa przyjemność, powstał jednak film, który stawia sprawę w zupełnie innym świetle.

Podróże dotyczyć mogą różnych kwestii, na których zależy turyście. Jedni skupiają się na podziwianiu zabytków, inni na pięknie dzikiej natury, a kolejni na jedzeniu. Ci ostatni często za cel obierają sobie spróbowanie dań ze wszystkich stron świata, rzadko jednak stawiają się po tej "drugiej stronie".

Szwajcaria poszukuje Szwajcaria poszukuje "zabójcy z Polski". Alarm w mediachCzytaj dalej

Każdy ma swoje nawyki żywieniowe, ale w ostatnim czasie szczególną popularnością cieszy się rezygnowanie z mięsa oraz produktów przetworzonych. W duchu troski o zwierzęta, do sieci trafił film z fikcyjnej restauracji, który jednak daje do myślenia.

Podróże kulinarne w zupełnie nowym świetle

Będąc na wakacjach czy w podróży, większość turystów o wiele częściej decyduje się na jedzenie w barach i restauracjach, niż wtedy, gdy jest w domu. Chcemy spróbować lokalnych przysmaków i odrobiny luksusu, za który jesteśmy gotowi zapłacić nawet większe pieniądze.

Powstał jednak film krótkometrażowy, który tworzy hipotetyczną sytuację - co by się stało, gdyby każdy klient restauracji musiał sam zabić to, co chce zjeść? Produkcja w reżyserii Dustina Browna skierowana jest oczywiście przede wszystkim do osób, które spożywają mięso.

Restauracja w zupełnie innym wydaniu

Prowokujący do myślenia film powstały na zlecenie organizacji Last Chance for Animals ma pokazać cierpienie zwierząt. Odbił się tak głośnym echem, że doceniono go nawet na festiwalu Tarshis Film Award w 2019 roku.

- Pomysł na ten film zaczął się od pytania: Co byłoby, gdybyś musiał zabić zwierzę, zanim je zjem. To sprawiło, że pomyślałem o restauracji w niezbyt odległej, mrocznej przyszłości, która oferuje wysokiej klasy wrażenia dla wybranych klientów, którzy chcą zabić zwierzę, które za chwilę zjedzą - mówił reżyser w wywiadzie dla Plant Based News.

Nagrywając go, zdał sobie sprawę, że takie miejsca już istnieją, choć w mniej radykalnych wydaniach, niż to pokazane na filmie.

- Przeprowadzając badania do filmu, zdałem sobie sprawę, że istnieją już restauracje i hotele, które to robią, które pozwalają gościom polować na zwierzęta, a następnie kucharze je przyrządzają - dodał.

Trzeba jednak przyznać, że film daje do myślenia. Kwestia smaku jest indywidualna, a jak mawia przysłowie, o gustach się nie dyskutuje, pamiętajmy więc, że podróże przede wszystkim mają sprawiać przyjemność.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poszła na kolację z przyszłym zięciem. Kilka dni później odkryła zdjęcie, które musiała pokazać córce jeszcze przed ślubem
  2. Smutne informacje. Katarzyna Dowbor nieuleczalnie chora
  3. Tragedia tuż przy polskiej granicy. Padły strzały, trzy osoby nie żyją, dziecko ranne
  4. Dwie wioski doszczętnie zniszczone, co najmniej 30 osób nie żyje. Dramatyczne wiadomości ze świata
  5. Okropne zachowanie kierowcy turystycznego autobusu. Oni pędzili ratować ludzkie życie [FILM]
  6. Straszne doniesienia napływają do mediów. Są ofiary śmiertelne, wśród rannych dzieci

Źródło: Youtube

Następny artykuł