podróże lotnisko w wuhanHECTOR RETAMAL/AFP/East News

W pierwszym epicentrum pandemii otworzono lotnisko. Po ponad 2 miesiącach znów dziala

Podróże do Wuhan już wkrótce mogą być tak popularne jak przed wybuchem pandemii. Po 2 miesiącach od wykrycia choroby, zdecydowano się na otwarcie lotniska.

Podróże w czasie pandemii są wyjątkowo kontrowersyjną sprawą. Z jednej strony miliony turystów mają już dość siedzenia w domach oraz problemów w przemieszczaniu się. Z drugiej jednak wszyscy obawiają się zakażenia koronawirusem i starają się przestrzegać przepisów i ograniczeń wprowadzanych przez władze poszczególnych krajów. Niektóre miejsca na świecie jednak są już pewne, że najgorsze mają za sobą - tak jest z centrum epidemii, Wuhan w Chinach. Tamtejsze władze zdecydowały się tydzień temu uruchomić lotnisko, a teraz coraz więcej chińskich przewoźników zaczęło wznawiać połączenia.

Premier: kolejne zmiany w obostrzeniach w Polsce będą do połowy majaPremier: kolejne zmiany w obostrzeniach w Polsce będą do połowy majaCzytaj dalej

Podróże lotnicze do Wuhan są już możliwe

Lotnisko Wuhan Tianhe rozpoczęło swoje funkcjonowanie tydzień temu, początkowo obsługując jedynie pojedyncze samoloty. Z czasem coraz więcej chińskich przewoźników decyduje się na wznawianie siatki połączeń z Wuhan, co w obliczu pandemii może wywoływać spory niepokój.

Wiele mówiło się o ryzyku powrotu koronawirusa, o ostrożne znoszenie obostrzeń wnosili również chińscy eksperci. Port lotniczy położony 26 km od centrum Wuhan zamknięto 23 stycznia, a oficjalne, ponowne otwarcie miało miejsce 8 kwietnia. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Wirtualną Polskę, przed otwarciem lotniska zostało ono bardzo dokładnie zdezynfekowane - ponad 570 tys. m kw., wraz z windami, wózkami bagażowymi czy ławkami.

Swoje loty wznowiła już m.in. linia China Eastern Airlines, która otwiera trasy do Xiamen, Ningbo, Szanghaju czy Kantonu.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna granica pandemii przekroczona, każdy chciał jej uniknąć. Smutna wiadomość ze świata
2. Grill z rodziną dozwolony, choć z małym "ale". Od mandatu dzieli nas tylko jedna rzecz

Na ten moment nie pojawiła się informacja, by lotnisko w Wuhan miało przyjmować maszyny zagraniczne, lecące na trasie międzynarodowej. Port ogranicza się na razie do lotów krajowych, choć przed pandemią był jednym z najpopularniejszych w całym państwie. Tylko w 2018 roku obsłużyło ponad 24,5 mln pasażerów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Akcja służb w warszawskiej siedzibie partii przy Nowogrodzkiej. W akcji pirotechnicy, wiadomo, co się stało
  2. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone
  3. Wojciech Cejrowski wzywa Polaków do buntu. Niewiarygodne słowa o wychodzeniu z domów
  4. Europejski samolot pasażerski ostrzelany na lotnisku. Kadłub został przebity
  5. 15-latek zakażony koronawirusem nie żyje. Żył w izolacji ze rdzennymi mieszkańcami, nawet to nie pomogło
  6. Ekstraklasa szykuje się do powrotu. Jest terminarz i data wznowienia rozgrywek

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł