Podróże łatwiejsze dla PolakówUnsplash Georg Arthur Pflueger

Znoszą zakaz dla Polaków. Jest potwierdzenie, w końcu

Podróże do jednego z państw z Europy będą o wiele łatwiejsze. To dlatego, że Polska znalazła się na "zielonej liście", która oznacza państwa względnie bezpieczne w kwestii pandemii koronawirusa. Oprócz Polski są na niej też inne kraje.

Podróże do państwa położonego na północy Europy będą o wiele mniej skomplikowane. Wynika to z tego, że Polska znalazła się na tak zwanej "zielonej liście". Są na niej także Szwecja, Norwegia oraz Niemcy. Będzie ona obowiązywała od soboty. Pojawiły się na niej kraje, które są stosunkowo bezpieczne w kwestii pandemii. Decyzję ogłosił w piątek rząd kraju.

Łzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicąŁzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicąCzytaj dalej

Łatwiejsze podróże dla Polaków

Kraj, o którym mowa, to Finlandia. Do tej pory do tego państwa mogli przyjeżdżać jedynie turyści z państw, w których liczba przypadków koronawirusa zarejestrowana była w przedziale 8-10 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców. Liczba tych państw była bardzo ograniczona. Były to między innymi Łotwa i Cypr. Teraz więcej zagranicznych turystów przyjedzie do tego skandynawskiego kraju.

Restrykcje zostaną zniesione dla osób z państw, w których w ciągu ostatnich 14 dni liczba chorych nie przekroczyła 25 na 100 tysięcy mieszkańców. Jedno z obostrzeń, które zostanie zniesione, to obowiązkowa kwarantanna. Zostanie ona zastąpiona modelem testowym. Co to oznacza?

Dzisiaj grzeje: 1. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć
2. Kupiła mięso w Biedronce, gdy otworzyła opakowanie zamarła. Wielu klientów może być oburzonych

Aby wjechać do Finlandii potrzebne będzie zaświadczenie o wykonanym teście na obecność koronawirusa. Oczywiście, jego wynik musi być negatywny. Linie lotnicze oraz przewoźnicy promowi będą je weryfikowali od listopada. Przepisy nie będą dotyczyły osób, które mają prawo stałego pobytu oraz obywateli fińskich. Więcej o podróżach w czasie koronawirusa można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent
  2. Energia jądrowa przyszłości zatwierdzona. Reaktory atomowe trafią między innymi do Czech
  3. Jest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanie
  4. Wyciekło, ile zarobi Szumowski. Astronomiczna kwota
  5. Gigantyczne zmiany w przyszłym tygodniu w Polsce. Nie ma wątpliwości
  6. Sparaliżowany pitbull spotyka swojego pana po długiej rozłące. Reakcja pupila wyciska łzy z oczu

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł