podróż samolot przyszłościtwitter.com/Airbus

Pokazano samolot przyszłości. Niesamowite wnętrze, jak z filmu [FOTO]

Podróże dla wielu z nas kojarzą się z wygodą i komfortem. Dzięki rewolucyjnym rozwiązaniom firmy Airbus już niedługo możemy zacząć latać prawdziwym samolotem przyszłości.

Podróżesamolotem mogą w przyszłości stać się jeszcze bardziej ekscytujące dla turystów. Firma Airbus, europejskie konsorcjum zajmujące się produkcją samolotów, przedstawiła nowy model maszyny, która może zastąpić tradycyjne samoloty, te które znamy współcześnie. Prace nad modelem trwają od trzech lat.

Walizka turysty od razu wydała się podejrzana. Gdy celnicy ją otworzyli, ich oczom ukazał się tragiczny widokWalizka turysty od razu wydała się podejrzana. Gdy celnicy ją otworzyli, ich oczom ukazał się tragiczny widokCzytaj dalej

Airbus Maverick, jak oficjalnie nazywa się model, został zaprezentowany podczas Air Show w Singapurze. To, co wyróżnia maszynę na tle obecnie latających samolotów pasażerskich, to przede wszystkim zupełnie inny kształt. Wygląda jak latające skrzydło. Dzięki takiej konstrukcji maszyna ma oferować więcej miejsca wewnątrz kabiny.

Podróże przyszłości w nowym samolocie Airbusa

Inny kształt to jednak nie wszystko. Samolot przyszłości nie ma żadnego okna, przez które wyglądać mogliby pasażerowie. Obraz z zewnątrz będą mogli oglądać dzięki zamontowanych we wnętrzu ekranach. Nie jest to jednak innowacyjne rozwiązanie, bowiem obecnie korzystają już z niego linie Emirates. Przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich kabiny bez okien ze specjalnymi ekranami udostępnia pasażerom pierwszej klasy w swoich samolotach.

- Nowy projekt jest tak radykalny, że niektórzy inżynierowie nie wierzyli w jego potencjał - pisze Airbus na swojej stronie internetowej.

Podczas Air Show w Singapurze został zaprezentowany jedynie model samolotu o wymiarach 2 m długości oraz 3,3 m szerokości. Jak na razie producent nie zdradza informacji kiedy ruszy oficjalna produkcja maszyn o standardowych wymiarach. Wiadomo tylko, że statki powietrzne o nowej konstrukcji mają spalać o 20% mniej paliwa w stosunku do współczesnych samolotów.

podróże airbus maverick 1

podróże airbus maverick 3

podróże airbus maverick 2

fot: twitter.com/Airbus

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed popularnym produktem. Każdy może mieć go w kuchni
  2. Choroba, której nie zobaczysz. 1 na 33 osoby jest nosicielem wadliwego genu
  3. Śnieg sparaliżował wszystko, nie latają samoloty, drogi są zablokowane. Zdjęcia z zagranicy wyglądają niewiarygodnie
  4. Pokazali, jak wygląda samolot po wyjściu niektórych pasażerów. Tragedia, gorzej niż w chlewie [FOTO]
  5. Pasażerka wygrała z Ryanairem. Dostała pieniądze za to, że musiała kupować bagaż podręczny
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

źródło: businessinsider.com.pl

Następny artykuł