Podróże lotnicze będą utrudnioneFot. Unsplash.com/ Ashkan Forouzani

Mogą wprowadzić nowy zakaz w Polsce. Decyzja do końca tygodnia

Podróże lotnicze po chwilowym rozluźnieniu obostrzeń ponownie są ograniczane. Już za kilka dni może dojść do kolejnej blokady, która niemal uniemożliwi dotarcie do wielu regionów. Rząd podejmie decyzję do końca tego tygodnia.

Podróże po świecie są bardzo utrudnione przez zamknięte granice i zasady zobowiązujące turystów m.in. do okazania negatywnych wyników testów na koronawirusa. W Europie sytuacja wydawała się już opanowana, lecz kolejne kraje odnotowują wzrost zachorowań. W związku z tym polski rząd zadecydował o zawieszeniu połączeń lotniczych z krajami, gdzie dobowa liczba nowych przypadków jest wyższa niż 60 na 100 tys. mieszkańców.

Daniel nie żyje. Dramatyczna wiadomość obiegła PolskęDaniel nie żyje. Dramatyczna wiadomość obiegła PolskęCzytaj dalej

Podróże są możliwe, ale nie samolotem

Od 2 do 15 września obowiązuje zakaz wykonywania lotów do 44 krajów. Na liście znalazły się m.in. europejskie kraje: Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Hiszpania, Luksemburg, Macedonia Północna, Malta, Mołdawia i Rumunia. Oprócz nich "zakazane" są także Stany Zjednoczone, Malediwy czy Dominikana.

Turyści obawiają się wpisania na listę Francji, Chorwacji i Włoch, ponieważ liczba nowych przypadków w tych krajach jest już bardzo wysoka. W dwóch ostatnich sytuacja zaczęła się poprawiać, więc nie powinny zostać "zakazane". Znacznie gorzej jest we Francji, gdzie odnotowuje się kolejne rekordy dobowej liczby zachorowań na covid. Więcej informacji na temat zawieszenia lotów znajdziesz tutaj.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski przerwał milczenie. Niewiarygodne słowa, Polacy mogą być wściekli
2. Prowadząca "Nasz nowy dom" Polsatu po raz pierwszy o swoim dzieciństwie. "Musieliśmy sobie radzić"

Francuskie ministerstwo zdrowia na bieżąco publikuje dane, które ujawniają przykrą prawdę. W środę 9 września było 8577 nowych infekcji, a w piątek 4 września aż 8975. To rekordowe liczby przypadków, które nastąpiły w krótkim odstępie czasu. Do końca tygodnia polski rząd musi podjąć decyzję o tym, czy Francja zostanie objęta zakazem lotów. Nowa lista będzie obowiązywała od 16 września.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Mężczyzna robi biednemu psu okropne rzeczy
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Ciężko uwierzyć, ale na zdjęciu jest mops. Mało kto znajduje go w mniej niż minutę

Źródło: Onet

Następny artykuł