Podróże kiedy samoloty będą lataćFot. Unsplash.com/JC Gellidon/zdjęcie poglądowe

Kiedy samoloty znów zaczną latać? Słowa ekspertów są porażające, poczekamy dłużej niż wszyscy myśleli

Podróże jeszcze przez bardzo długi czas nie wrócą do normy. Eksperci zabrali głos w tej sprawie, ich słowa jednak są porażające. Na przywrócenie normalnego ruchu będziemy musieli czekać bardzo długo.

Podróże w ostatnim czasie, kiedy na całym globie szaleje pandemia, nie są raczej wskazane. Większość krajów zaleca swoim obywatelom siedzenie w domach i niewychodzenie z nich bez wyraźnej potrzeby. Wszyscy turyści jednak nie mogą się już doczekać kolejnych, bezpiecznych wypraw oraz zwiedzania wyjątkowych miejsc, nie wiadomo jednak, kiedy będzie to możliwe. Teraz w tej sprawie wypowiedział się ekspert z branży lotniczej, niestety jednak jego przewidywania nie są zbyt pozytywne.

Pierwsza Dama Polonii nie żyje. Tragiczna wiadomość z zagranicyPierwsza Dama Polonii nie żyje. Tragiczna wiadomość z zagranicyCzytaj dalej

Kiedy bezpieczne podróże będą możliwe?

Airports Council International World (ACI) jest organizacją, która reprezentuje światowe porty lotnicze. Eksperci z tej firmy non-profit postanowili przyjrzeć się kryzysowi i spróbować określić, kiedy sytuacja w lotnictwie będzie mogła wrócić do normy. Niestety wyniki ich badań są bardzo smutne dla turystów. Okazuje się, że światowy ruch pasażerski być może nie powróci do normalnego stanu sprzed pandemii aż do końca 2021 roku.

Jeśli ktoś miał nadzieję, że już wkrótce wszystko się uspokoi, może być poważnie zawiedziony. Flight Global podkreśla, że zaprezentowane wyniki mogą również uwzględniać spadek światowego ruchu pasażerskiego aż o 38% w porównaniu z zapowiedziami sprzed kryzysu. Oznacza to gigantyczne straty w firmach z sektora turystycznego.

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazda internetu ma koronawirusa i nie przestrzega kwarantanny. Naraża dzieci, internauci nie zostawiają na niej suchej nitki
2. Za długie rozmowy przez telefon zablokują numer. Sieć nie zważa nawet na pakiet "bez limitu"

- Większość ekspertów w branży transportu lotniczego zgadza się, że ożywienie może potrwać od roku do 18 miesięcy, aby osiągnąć poziomy ruchu sprzed kryzysu, a branża może nie odnotować ponownie wielkości ruchu sprzed Covid-19 przed końcem 2021 roku - mówi ustępująca dyrektor generalna ACI World, Angela Gittens.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawda o Zenku wyszła na jaw. Gwiazda TVP wyjawiła kompromitujące fakty
  2. Przełomowy prototyp respiratora. Zamiast kilkudziesięciu tysięcy będzie kosztował kilkaset złotych
  3. Zaczęło się, pierwsze biuro podróży w Polsce upadło. Jest niewypłacalne, wiadomo co dalej z klientami
  4. ITAKA ogłasza ogromne zmiany. Termin został przedłużony, ważna wiadomość dla turystów
  5. Jak złamią kwarantannę, dostaną najgorszą, tragiczną karę. Jeden kraj stracił cierpliwość
  6. Anna i Robert Lewandowscy przekazali fortunę polskiemu szpitalowi. Wiemy, która placówka otrzyma wsparcie

Źródło: Tanie Loty

Następny artykuł