podróże zagraniczne wiceministerANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiceminister zdrowia zabrał głos. Przełom ws. podróży za 2 tygodnie

Podróże zagraniczne nie są jak na razie możliwe, wszystko jednak może się wkrótce zmienić. Wiceminister zdrowia zabrał głos, a jego słowa z pewnością ucieszą wiele osób.

Podróże zagraniczne zaraz po wybuchu pandemii były niemalże w ogóle niemożliwe. Z czasem rząd zaczął wprowadzać kolejne luzowanie obostrzeń, wielu turystów jednak czeka na jedną, najważniejszą decyzję - otwarcie ruchu międzynarodowego. We wtorek głos w tej sprawie zabrał wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński. Podał bardzo bliski termin rekomendacji.

Nie tylko koronawirus. Wykryli nowe, duże ognisko innej choroby epidemicznejNie tylko koronawirus. Wykryli nowe, duże ognisko innej choroby epidemicznejCzytaj dalej

Kiedy podróże zagraniczne będą możliwe?

Wiceszef Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej został zapytano o to, kiedy wydane zostaną rekomendacje związane z podróżami międzynarodowymi.

- Rekomendacje związane z wyjazdami zagranicznymi będą przedstawiane mniej więcej w połowie czerwca. Wtedy odniesiemy się też do wszystkich innych przypadków, sytuacji w innych krajach - poinformował.

To z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie mogą się już doczekać zagranicznego wyjazdu. Jak pokazywały dotychczasowe badania, wielu Polaków zamierza zostać w Polsce, sąsiednie kraje jednak również przekonują na skorzystanie z ich oferty. Choć długie, odległe podróże mogą nie cieszyć się aż taką popularnością jak w poprzednich latach, mimo wszystko branża turystyczna wraca do życia.

Dzisiaj grzeje: 1. Zdradzili, kiedy zniosą kolejny zakaz. Słowa szefa MSZ zaskakują
2. Kontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grup

Kilka krajów już zadeklarowało, że przyjmie turystów z Polski bez obowiązkowej kwarantanny, tak jak np. Grecja. W mediach pojawiły się również głosy, że Litwa, Łotwa i Estonia rozważają dopuszczenie naszego kraju do swojej tzw. turystycznej bańki. Wszystkie te możliwości zależą jednak przede wszystkim od ogłoszenia otwarcia granic przez Polskę i zniesienia obowiązkowej kwarantanny dla osób powracających do domów oraz zagranicznych turystów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Senior pokazał wycinek swojej emerytury. Łzy same napływają do oczu, nie da się przeżyć
  2. Uratowała mopsa przed śmiercią. W jego nietypowym wyglądzie zakochały się miliony osób
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Trener Krzysztofa Piątka przerwał milczenie. Wezwał Polaka na rozmowę, rozwiał wszelkie wątpliwości

Źródło: Polskie Radio 24

Następny artykuł