podróże śmieciFot. Pixabay.com/SplitShire

Turyści na potęgę kłamią na temat swoich wakacji. Aż co trzecia osoba może Cię bezwstydnie oszukiwać

Podróże w egzotyczne miejsca zawsze robią piorunujące wrażenie. Wrzucając do sieci zdjęcie z rajskich wakacji, wzbudzamy zazdrość znajomych i się dowartościowujemy. Okazuje się jednak, że turyści kłamią na potęgę i bezwzględnie oszukują swoich znajomych.

Podróże w odległe kraje zawsze są widowiskowe. Możemy pochwalić się znajomym bajkowymi wakacjami, pokazać niezwykłe miejsca oraz opowiedzieć o nich niczym prawdziwi specjaliści. To podwyższa naszą samoocenę i bez wątpienia poprawia humor, jednak okazuje się, że bardzo często mija się też z prawdą.

Dubaj pobił inne miasta na głowę w Nowy Rok. Ich pokaz fajerwerków przejdzie do historii, był niesamowityDubaj pobił inne miasta na głowę w Nowy Rok. Ich pokaz fajerwerków przejdzie do historii, był niesamowityCzytaj dalej

Jak wykazują najnowsze badania przeprowadzone przez firmę Club Med, aż 41% ludzi opowiada znajomym o podróżach do krajów, w których nawet nigdy nie było. Niestety to dopiero początek wstydliwych wniosków, które przyniósł ten raport. Turyści są bardziej nieszczerzy, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Wspominamy podróże, których nawet nie przeżyliśmy

Club Med to firma zajmująca się organizacją luksusowych wyjazdów all inclusive. Na co dzień z jej usług korzystają turyści, którzy bardzo chętnie chwalą się swoimi wakacjami w egzotycznych miejscach. Wg badania przeprowadzonego przez tę instytucję, aż 41% przebadanych osób wyznało, że mówi znajomym o podróżach, których w ogóle nie przeżyli.

Jakby tego było mało, aż 31% nie ogranicza się tylko do opowiadania. Te osoby nie tylko oszukują w żywe oczy, ale przygotowują również zdjęcia, które mają uwiarygodnić ich opowieść. 22% decyduje się nawet na wrzucenie przerobionych fotografii do sieci, dzięki czemu mogą poczuć się lepsi i wiedzą, że inni im zazdroszczą. Najbardziej druzgocącym wnioskiem jest jednak to, że aż co 10 ankietowany opowiada wszystkie te kłamstwa tylko na podstawie filmu dokumentalnego, który obejrzał w ostatnim czasie.

Turyści kłamią częściej, niż można by przypuszczać

Badania te oczywiście nie stanowią reguły i nie dotyczą wszystkich, jednak prezentują bardzo niepokojącą tendencję. Co czwarta osoba twierdzi, że kłamie, bo czuje się oceniana przez znajomych przez pryzmat swoich podróży. Turyści chcą też wyglądać na dużo bardziej interesujących i imponować płci przeciwnej.

Niepokojący jest również fakt, że okłamujemy najczęściej najbliższych. Aż 40% przyznało, że oszukuje tak przyjaciół i rodzinę. Nie zawsze oczywiście ten sposób jest skuteczny, bo aż 37% ludzi przyłapało kogoś na kłamstwie, a 15% zostało złapanych na gorącym uczynku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nigdzie w Europie nie było takiego Sylwestra! Łódź zrobiła niesamowity pokaz z dronami
  2. Dubaj pobił inne miasta na głowę w Nowy Rok. Ich pokaz fajerwerków przejdzie do historii, był niesamowity
  3. Otwarto pierwsze na świecie muzeum kaca. Każdy, kto przeżył trudny poranek po imprezie, musi to zobaczyć
  4. Są miejsca, gdzie już świętują Nowy Rok. Ludziom nie przeszkadzają nawet szalejące pożary
  5. Największy park wodny w Europie jest gotowy. Znajduje się w Polsce i wygląda niesamowicie
  6. Niesamowite miejsce jak z bajki w Warszawie. Królewski Ogród Światła zapiera dech

Źródło: Fly4free

Następny artykuł