Podróż rzeka 5 kolorówFot. Wikimedia.org/Gicaman

Czaruje turystów oraz fascynuje naukowców. Rzeka Pięciu Kolorów jest jedyna w swoim rodzaju na całym świecie

Podróż do Rzeki Pięciu Kolorów jest niezwykłym przeżyciem. To jedyne takie miejsce na ziemi, które przyciąga zarówno turystów, jak i naukowców. Jej wygląd jest niesamowity i potrafi oczarować, jest w niej jednak również coś niepokojącego.

Podróż do Caño Cristales nie jest łatwa, jednak efekt końcowy przechodzi najśmielsze oczekiwania. Rzeka Pięciu kolorów znajduje się w Kolumbii, a dokładniej w Serrania de la Macarena prowincji Meta. W jej pobliżu na próżno szukać jakiegoś miejsca noclegowego, lecz aby na własne oczy przekonać się o jej niezwykłości, warto znieść wiele niewygód.

Polski jarmark w europejskiej czołówce! Wyprzedził ogromną konkurencję, podbił serca turystówPolski jarmark w europejskiej czołówce! Wyprzedził ogromną konkurencję, podbił serca turystówCzytaj dalej

Przez większość roku to miejsce wygląda jak każde inne w Ameryce Południowej. Woda niczym nie zachwyca, nie jest nawet lazurowa niczym z bajki, a dno usiane jest kamieniami pełnymi glonów. Wszystko zmienia się jednak w bardzo krótkim okresie, dokładnie między porą deszczową a suchą.

Podróż do Rzeki Pięciu Kolorów fascynuje i zachwyca

Przez cały rok to miejsce nie jest szczególnie atrakcyjne, jednak przez tę krótką chwilę zalewają je rzesze turystów. Wszystko przez to, że dochodzi wtedy do gwałtownego rozkwitu mchów oraz glonów - to właśnie dzięki nim pozornie zwykła rzeka zmienia się w prawdziwą, płynącą tęczę o niesamowitych barwach.

Mnogość gatunków sprawia, że woda mieni się różnymi kolorami - żółtym, zielonym, czerwonym, różowym czy szarym. Jest to jedyne miejsce na świecie, w którym dochodzi do czegoś tak niesamowite. Co najlepsze dla turystów, baseny jak z bajki są ogólnodostępne i bezpiecznie można się w nich kąpać, co jest niesamowitym przeżyciem. Są jednak oczywiście jednak pewne warunki, które trzeba spełnić, by nie zniszczyć tego niesamowitego miejsca - m.in. nie wolno stosować tam żadnych spayów czy filtrów UV.

Podbija serca turystów i intryguje naukowców

Caño Cristales swoimi barwami zachęca turystów do odwiedzin między sierpniem a grudniem, lecz ceny przelotów są dość wysokie. Przez pozostałą część roku natomiast w tym miejscu gromadzą się naukowcy, szczegółowo badając niezwykłe zjawisko, rodzaje rośli tam występujących oraz jego ewentualne konsekwencje dla środowiska wokół.

Podróż tam jest niezwykła, jednak otoczona aurą tajemniczości i swoistego sekretu. Caño Cristales jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju, przez co atmosfera tam jest naprawdę magiczna. Patrzenie na tak nienaturalną rzekę dla niektórych może być niepokojące, a turyści czasem opisują je jako trudne do sprecyzowania, gdyż zachwyt przeplatany jest z delikatnym niepokojem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najstarsza piramida w Polsce skrywa przerażającą tajemnicę. Aż ciarki przechodzą po ciele
  2. Miało mieszkać tam milion osób, a nie ma nikogo. Nowoczesne miasto duchów przeraża
  3. Wioska jak z bajki istnieje! Nie ma tam żadnych dróg i samochodów, tylko cisza i spokój
  4. Idealna praca dla miłośnika podróży. 180 tys. zł i darmowa podróż dookoła świata
  5. Pokazano najdroższą choinkę na świecie. Zdjęcia trafiły do sieci, jest przepiękna!
  6. Przejazd trwa 7 dni, do pokonania jest 9 tysięcy kilometrów. Niewielu decyduje się kupić bilety

Źródło: naTemat

Następny artykuł